Naujienų srautas

Verslas2015.02.14 17:27

V. Baltraitienė tikisi greitai sulaukti ES paramos

LRT.lt 2015.02.14 17:27

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia, kad Vokietija ir Olandija palaiko siūlymą, jog ES skirtų paramą Baltijos šalių pieno sektoriams.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia, kad Vokietija ir Olandija palaiko siūlymą, jog ES skirtų paramą Baltijos šalių pieno sektoriams.

„Šnekame ir su Europos komisija (EK) ir su visomis kitomis ES valstybėmis, kad žemdirbiams ir gamintojams galėtume kompensuoti tą praradimą, kuris atsirado supirkimo kainas sumažinus 20–30 proc“, – radijui „Laisvoji banga“ teigė ministrė.

Pasak jos, pieno perdirbėjai šios paramos negaus.

„Pieno supirkėjai nesilaikė susitarimo ir sumažino kainas, todėl jiems gauta parama nebus išmokama. Šiuo metu yra sprendžiami šie klausimai.

Mus palaiko ir didžiosios valstybės, kad Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos pieno sektorius būtų išskirtas iš viso konteksto ir šioms šalims būtų ieškoma parama iš EK lėšų arba iš Krizių fondo, bet tokiu atveju tektų peržiūrėti ir tiesiogines išmokas ir aišku dalis būtų paimta nuo tų didžiųjų valstybių. Tačiau labai svarbu, kad Vokietija palaiko idėją, jog visiems reikia solidarizuotis ir padėti Baltijos valstybėms“ , – „Laisvajai bangai“ sakė V. Baltraitienė.

Anot Žemės ūkio ministrės, galutiniai sprendimai turėtų būti priimti spalio 13–14 dienomis Liuksenburge ES tarybos susitikimo metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi