Verslas

2014.10.02 11:39

Premjeras nesureikšmina „Chevron“ pareiškimo

BNS2014.10.02 11:39

Premjeras nesureikšmina JAV energetikos bendrovės „Chevron“ pareiškimo, kad jos nebedomina skalūnų dujų žvalgyba Lietuvoje. Algirdas Butkevičius tikisi, kad į Lietuvą ateis kitų investuotojų.

Premjeras nesureikšmina JAV energetikos bendrovės „Chevron“ pareiškimo, kad jos nebedomina skalūnų dujų žvalgyba Lietuvoje. Algirdas Butkevičius tikisi, kad į Lietuvą ateis kitų investuotojų.

„Aš išvykstu į Jungtines Amerikos Valstijas, kitą savaitę ir susitiksiu su skalūninių dujų asociacijos nariais. Manau, kad supaprastinta tvarka kompanijoms, kurios norės dalyvauti konkursuose, leis tikrai ateiti kitoms įmonėms. Aš asmeniškai tokio pareiškimo nemačiau, bet kažką esu girdėjęs. Gyvename globalioje rinkoje, jeigu ne viena, tai kita kompanija ateis. Dėl to aš nedarau jokios tragedijos“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A. Butkevičius.

Pernai iš skalūnų dujų gavybos konkurso pasitraukusio, pardavusio 50 proc. naftos žvalgybos bendrovės „LL investicijų“ akcijas bei uždariusio savo biurą Lietuvoje „Chevron“ atstovas pirmadienį BNS pareiškė, kad koncernas nebesidomi galimybe žvalgyti skalūnų dujas Lietuvoje, nes šalis nebegali konkuruoti pasaulyje.

„Chevron“ pasitraukė, Lietuvos valdžiai pakeitus mokesčių, teisinę ir reguliavimo aplinką.

Pasak aplinkos ministro Kęstučio Trečioko, naujas konkursas žvalgyti skalūnų dujas ir naftą gali būti paskelbtas kitų metų pavasarį, kai Seimas priims Angliavandenilių mokesčio įstatymo pataisas, kurios numato pirmus trejus metus jų gavybą apmokestinti 1 proc. tarifu.

Skelbiant pirmąjį skalūnų žvalgybos ir gavybos konkursą spėta, kad Lietuvoje gali būti 100–200 mlrd. kubų skalūnų dujų. Tačiau pernai liepą tuometinis Geologijos tarnybos vadovas Juozas Mockevičius pareiškė, kad Lietuvoje šių dujų nėra.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.