Verslas

2012.10.27 10:14

Tikslas – didžiausias pienininkystės ūkis Lietuvoje

Lidija Jankauskienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2012.10.27 10:14

Joniškio rajone, Skaistgiryje atidarytas modernus galvijų kompleksas, kuriame pagamintas pienas bus ir perdirbamas. Dalį paramos savo projektui ūkininkas sulaukė iš Europos Sąjungos fondų. 

Joniškio rajone, Skaistgiryje atidarytas modernus galvijų kompleksas, kuriame pagamintas pienas bus ir perdirbamas. Dalį paramos savo projektui ūkininkas sulaukė iš Europos Sąjungos fondų.

Kol kas pastatyta tik viena 360 vietų karvidė. Tokių fermų verslininkas planuoja pastatyti dar septynias, kas pusmetį – po vieną, ir galvijų skaičių padidinti iki 4 tūkstančių, iš jų melžiamų karvių – iki 2,5 tūkstančio.

Greta įsikurs ir pieno perdirbimo cechas. Jis gamins sviestą, grietinę, varškės produktus. Jau įrengta moderni melžimo aikštelė, kurią aptarnauti pakaks dviejų žmonių.

„Šioje aikštelėje melšime iš karto 60 gyvulių – 30 vienoje pusėje, 30 – kitoje pusėje. Juos pamelšime kažkur per 10–12 minučių“, – teigė Skaistgirio ŽŪB pirmininkas Stasys Čižauskas.

Bendrovės savininkas sako, kad prieš pradėdamas statyti galvijų kompleksą lankėsi Olandojoje, Estijoje Švedijoje ir Jungtinėse Valstijose, parsivežė daug gerų idėjų. Tačiau karvių užsienietiškų pirkti neketina – bandoje bus tik Lietuvos žalosios.

Smulkesniems ūkininkams nuogąstaujant dėl mažų pieno supirkimo kainų, stambieji teigia, jog mažėjančio kainos jų negąsdina

„Jos yra maksimaliai suartintos su gyvenimu. Nereikia galvoti, kad perdirbėjai gali mums padaryti paslaugą, o sau – nuostolį. Visi turime uždirbti realiai. Pasaulyje yra rinkos dėsniai: Jeigu pieno trūksta – kainos kyla. Jeigu turit labai gerą pieną, jums labai gerai moka, visi nori jo nusipirkti. Jeigu turit prastą pieną, tai jums ir kainos blogos, ir uošvienė bloga“, – kalbėjo verslininkas Vilius Kaikaris.

Bendra projekto vertė – per 18 mln. litų. Iš jų apie 2 milijonai – Europos Sąjungos fondų parama. Nacionalinės mokėjimo agentūros atstovai sako, esą paramos sulaukia ne tik stambieji Lietuvos ūkiai.

„Šitam objektui skirta parama pagal priemonę „Žemės ūkio valdų modernizavimas “. Tikrai labai daug paramos yra išmokėta pagal šią priemonę. Smulkiems ūkiams buvo galima supaprastinta tvarka gauti iki 150 tūkst. litų paramą, gerokai paprasčiau negu tokiems dideliems objektams“, – sakė Nacionalinės mokėjimo agentūros direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Mincė.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, pieno ūkiai šalyje stambėja ir konkuruoti rinkoje jiems lengviau. Todėl ūkininkai linkę didinti bandas. Tačiau tokių modernių, kuriuose pienas būtų ir gaminamas, ir perdirbamas, dar nėra daug.   

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.