Verslas

2015.09.08 13:45

Premjeras: SGD terminalo statybos darbai vyksta pagal numatytą grafiką

ELTA2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius sako neturįs signalų, kad pagal nustatytus terminus gali būti nespėti pabaigti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybos darbai.

Premjeras Algirdas Butkevičius sako neturįs signalų, kad pagal nustatytus terminus gali būti nespėti pabaigti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybos darbai.

„Neturiu signalų. Turi suspėti ir nenorėčiau girdėti tokių signalų“, – pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas. 

Apžiūrėti, kaip vyksta SGD terminalo statybos darbai, A. Butkevičius trečiadienį vyks į Klaipėdą. Tačiau, anot Ministro Pirmininko, tai jokiu būdu nereiškia, kad vėluojama su darbų grafikais.

„Iki spalio1 d. nebuvo numatyti užbaigti darbai. Aš vykstu kartą per mėnesį (į Klaipėdą, – ELTA), o, jeigu yra būtinumas, ir kai kada dažniau lankydavausi, ir du kartus per mėnesį. Čia yra planinis pasitarimas, kuriame dalyvausiu“, – nurodė Premjeras. 

Prieš daugiau kaip savaitę Klaipėdos uoste baigti SGD terminalo krantinės betonavimo darbai. Objektą baigti planuojama lapkričio pirmoje pusėje – iki šio termino į Klaipėdos uostą turėtų atplaukti ir laivas-saugykla. 

Gamtinių dujų tiekėjo funkciją atliksianti bendrovė „Litgas“ su Norvegijos kompanija „Statoil“ pasirašė suskystintųjų gamtinių dujų tiekimo sutartį. „Statoil“ tieks terminalui būtinąjį produkcijos kiekį – po 540 mln. kubinių metrų gamtinių dujų per metus, kad terminalui dirbant minimaliu nepertraukiamu režimu būtų palaikomas stabilus technologinis procesas.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

SGD terminalas turi būti įrengtas ir pradėtas naudoti iki 2014 metų gruodžio.

Įrengus SGD terminalą Lietuva turės alternatyvų gamtinių dujų tiekimo šaltinį, kuris užtikrins tiekimo saugumą ir patikimumą.

Preliminari projekto kaina – apie 200 mln. eurų (690,6 mln. litų).