Naujienų srautas

Verslas2014.09.26 16:56

Valdžia svarsto kitąmet didinti MMA, dėl PVM lengvatos dar bus sprendžiama

BNS 2014.09.26 16:56

Ar bus naikinama šilumos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata, dar bus sprendžiama. Lengvatos neliks tik tuo atveju, jei dėl to nedidės šilumos kaina, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

Ar bus naikinama šilumos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata, dar bus sprendžiama. Lengvatos neliks tik tuo atveju, jei dėl to nedidės šilumos kaina, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

„Dar mes gilinsimės šiuo klausimu, reikia pasakyti, kad reikalinga pateikti išsamią informaciją, kad tikrai šilumos kaina nepadidės, nes dujų kaina sumažėjusi“, – po politinės tarybos penktadienį žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigė, kad panaikinus PVM lengvatą šildymui, turėtų būti sukurta kompensavimo sistema mažiausiai uždirbantiems.

„Vyksta dar diskusijos, bet kadangi, kaip ir minėjau, ją panaikinus, reikia užtikrinti kompensavimo tvarką“, – penktadienį po politinės tarybos teigė L. Graužinienė.

Koalicija pritaria gynybos biudžeto didinimui, sako premjeras

2015 metų biudžetą aptarusi valdančioji koalicija sutarė, kad kitąmet krašto apsaugos finansavimas bus didinamas 400 milijonų litų, pranešė A. Butkevičius.

„Galiu pasakyti, kad buvo aiškiai užfiksuota suma krašto apsaugai didinti – 400 mln. litų su trupučiu, kas yra įsipareigota. Tai yra didelė suma, nei vienam asignavimų valdytojui tiek nedidėja, kiek krašto apsaugai numatyta didinti“, – po politinės tarybos posėdžio Vyriausybėje žurnalistams sakė premjeras.

Apie planus gynybos biudžetą didinti 400 mln. litų Krašto apsaugos ministerija pranešė liepos mėnesį. Tuomet skelbta, kad gynybos finansavimui bus skirta 1,381 mlrd. litų. Tuometiniais skaičiavimais, tai sudarytų 1,03 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Reaguodamos į Rusijos veiksmus Ukrainoje, Lietuvos parlamentinės partijos susitarė pamažu didinti gynybos finansavimą, kad 2020 metais jis pasiektų 2 proc. BVP, kaip yra numatyta NATO.

Valdžia svarsto kitąmet didinti MMA ir biudžetininkų algas

Valdantieji taip pat svarsto galimybę didinti biudžetininkų atlyginimus. Nuo kitų metų vidurio gali būti didinama ir minimali mėnesio alga (MMA). Visoms šioms išlaidoms, pasak Seimo pirmininkės, prireiktų apie 1 mlrd. litų.

„Diskutavome apie biudžetiniame sektoriuje dirbančius darbuotojus ir galimybę jiems padidinti atlyginimus. Taip pat buvo diskusija ir apie tai, kad minimali mėnesinė alga galbūt galėtų būti keliama nuo ateinančių metų gal ir vidurio. Bet žinote, vertinome ir geopolitinę situaciją, kokia ji yra, kaip keisis pajamų surinkimas“, – teigė premjeras.

L. Graužinienė sakė, kad minimalią algą didinant 100 litų, taip pat keliant biudžetininkų algas, iš viso reikėtų papildomai apie 1 mlrd. litų,

„Pagrindiniai ginčai su premjeru šiandien buvo dėl minimalios algos pakėlimo ir diskusijos, manau, tikrai išliks, nes tą ką kalbėjome, kad 2015 metais 100 litų minimali alga privalo kilti, ir 5.11 nutarimas (dėl biudžeto sektoriaus algų – BNS) pareikalaus 400 mln. litų, tai iš viso mes ginčijamės dėl beveik 1 mlrd. litų“, – po politinės tarybos sakė L.Graužinienė.

„Paimti turi Vyriausybė, tam ir yra ministrai, jie turi kiekvienas atlikti savo srityje tą darbą, kad mūsų Lietuvos žmogus galėtų jaustis oriai“, – kalbėjo L. Graužinienė, paklausta, koks būtų lėšų šaltinis.

Premjeras negalėjo pasakyti, kiek bus didinamos algos valstybės sektoriaus darbuotojams.

„Čia ir vyko diskusija, kiek galima pakelti – vieni siūlė daugiau, kiti mažiau, bet luktelkime, nes reikia pirmiausiai užgarantuoti pajamas“, – sakė A. Butkevičius.

Ministras pirmininkas teigė, kad MMA dydis priklausys nuo pajamų, tačiau patikino, kad minimalus užmokestis nesusilygins su biudžetinio sektoriaus darbuotojų.

„Tai priklausys nuo finansinių galimybių, mes tikriausiai Lietuva neisime tuo keliu, kuriuo ėjo Ispanija, Italija, kuomet socialinės programos buvo finansuojamos iš skolintų pinigų. Koks finansinis pyragas bus, tokį pyragą ir padalinsim. Dalį atiduosim minimaliai mėnesinei algai. Bet jokiu būdu nedarysime tos plokštumos, kai minimali alga susilygina su aukštąjį mokslą baigusiais specialistais, dirbančiais biudžetiniame sektoriuje. Yra nepaprastai pavojinga“, – sakė premjeras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi