Naujienų srautas

Verslas2014.09.26 17:28

Rusijoje ruošiama dirva nematyto masto nacionalizacijai

DELFI.lt 2014.09.26 17:28

Rusijos teismams gali būti uždegta žalia šviesa konfiskuoti Rusijos teritorijoje esantį užsieniečių turtą – tai leistų įstatymo projektas, parengtas kaip šalies atsakas į Vakarų dėl krizės Ukrainoje Rusijai pritaikytas sankcijas, skelbia themoscowtimes.com.

Rusijos teismams gali būti uždegta žalia šviesa konfiskuoti Rusijos teritorijoje esantį užsieniečių turtą – tai leistų įstatymo projektas, parengtas kaip šalies atsakas į Vakarų dėl krizės Ukrainoje Rusijai pritaikytas sankcijas, skelbia themoscowtimes.com.

Įstatymo projekte, kuris parlamentui Kremlių palaikančio deputato pristatytas trečiadienį, taip pat numatyta valstybinė kompensacija asmenims, kurių turtas užsienio jurisdikcijose buvo konfiskuotas.

Italijos pareigūnai šią savaitę konfiskavo daugiau nei 30 mln. eurų (103,5 mln. Lt) vertės turtą, priklausantį bendrovėms, kontroliuojamoms Arkadijaus Rotenbergo – Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininko, atsidūrusio JAV ir Europos Sąjungos (ES) sankcijų taikinyje.

Įstatymo projektas, skelbiama parlamento duomenų bazėje, Rusijos piliečiams, kurie nukenčia nuo „neteisėto teismo sprendimo“ užsienio šalyje, suteikiama teisė prašyti kompensacijos. Be to, įstatymas Rusijos teismams leistų konfiskuoti užsienio fizinių ir juridinių asmenų turtą, esantį Rusijos teritorijoje – nepaisant tarptautinio imuniteto.

Kremliaus kritikas Borisas Nemcovas teigia, kad įstatymo projektas – V. Putino bandymas apsaugoti Rusijos oligarchus ir pareigūnus nuo sankcijų poveikio.

„Kas yra draugystė su galinguoju? Kai Italijoje konfiskavus tavo keturias vilas, butą ir viešbutį, tavo bičiulis skubiai parengia įstatymo projektą, kuris tau numato kompensaciją iš Rusijos biudžeto“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ teigia B. Nemcovas.

Dėl Ukrainos Rusijos ir Vakarų santykiai įtempti kaip niekad. Vakarų pareigūnai Maskvai pritaikė jau kelis sankcijų rinkinius – pradedant nuo vizų draudimų iki turto konfiskavimo bei finansavimo nutraukimo.

Rusija į Vakarų sprendimus reagavo maisto produktų importo iš ES draudimu. Be to, grasina ir dar žiauresnėmis atsakomosiomis priemonėmis, jeigu Vakarai šalį ir toliau spaus sankcijomis.

Rusijai mokant didelę kainą už krizę Ukrainoje, šalies ekonomikos ateinančius dvejus metus laukia ne kas kita, o stagnacija. Be to, situaciją dar blogina ir struktūrinių reformų trūkumas bei neaiški ūkio vystymo politika, pažymima praeitą savaitę paskelbtoje Pasaulio banko ataskaitoje.

Rusijos įstatymai numato, kad kiekvienas įstatymo projektas šalies parlamento žemuosiuose rūmuose svarstomas tris kartus. Po to reikalingas aukštųjų rūmų patvirtinimas, kurį gavus, įstatymą pasirašo V. Putinas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi