Verslas

2014.09.25 14:35

Šiaulių valdžia nusprendė nutraukti sutartį dėl įtartinų investicijų greta karinio oro uosto

BNS2014.09.25 14:35

Šiaulių miesto taryba ketvirtadienį nusprendė nutraukti prieštaringai vertinamą sutartį dėl investicijų greta karinio oro uosto, iš kurio vykdoma NATO oro policijos misija.

Šiaulių miesto taryba ketvirtadienį nusprendė nutraukti prieštaringai vertinamą sutartį dėl investicijų greta karinio oro uosto, iš kurio vykdoma NATO oro policijos misija.

„Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos prezidentė prieš savaitę pateikė įstatymų pataisas, kad investicijos į strateginius ūkio sektorius ir greta strateginių objektų esančią teritoriją būtų leidžiamos tik įvertinus, ar potencialaus investuotojo veikla nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui, bei premjerui gavus atitinkamų teisėsaugos institucijų išvadas apie uždarąją akcinę bendrovę „Rail Skyway Systems Ltd“ nutariama nutraukti Šiaulių pramoninio parko investicijų sutartį su uždarąja akcine bendrove „Rail Skyway Systems Ltd“, – rašoma sprendimo projekte, kuriam ketvirtadienį pritarė miesto taryba.

15 tarybos narių balsavo už, šeši tarybos nariai susilaikė, nė vienas tarybos narys nebalsavo prieš.

„Ta sutartis, kurią mes dabar naikiname, tai ne sutartį naikiname – mes naikiname politinį sprendimą, leisti administracijai sudaryti sutartį“, – prieš tarybos balsavimą sprendimą komentavo Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas.

Anot jo, sutartį dėl investicijų pasirašė savivaldybės administracija ir administracija turi sutartį panaikinti. Jeigu „Rail Skyway Systems Ltd“ sutarties nutraukti nesutiktų, ji galėtų likti niekinė, jei Nacionalinė žemės tarnyba nuspręstų nesudaryti su bendrove žemės nuomos sutarties. Nes savivaldybė savo sprendime yra nurodžiusi tik tai, jog neprieštarauja žemės nuomai.

Investicijų sutartyje nurodoma, kad ji gali būti nutraukiama abipusiu susitarimu. Vis dėlto savivaldybės administracija neatmeta galimybės, kad bendrovei nesutikus nutraukti sutarties, gali tekti bylinėtis.

Pasak savivaldybės Investicijų ir miesto plėtros skyriaus vedėjos Aistės Žalevičienės, nėra žinoma, kokios nuomonės laikosi „Rail Skyway Systems Ltd“ – su jais derybas žadama pradėti gavus tarybos sutikimą.

Pagal anksčiau šį mėnesį pasirašytą sutartį, bendrovei „Rail Skyway Systems Ltd“ žemės sklypas turėjo būti išnuomotas 99 metams, o įmonė jame žadėjo įrengti styginio transporto laboratoriją ir bandomąją trasą. Buvo skelbta, kad investuotojas įsipareigojo iki 2018 metų pabaigos investuoti ne mažiau 60 mln. litų.

Registrų centro duomenimis, „Rail Skyway Systems“ akcininkai kovo pabaigoje buvo tuo pačiu adresu Maskvoje gyvenamąją vietą nurodę įmonės vadovas Anatolijus Junickis ir Nadežda Kosareva. Investicijos sukėlė daug įtarimų viešojoje erdvėje, perspėjimą dėl bendrovės išplatino ir Lietuvos bankas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.