Verslas

2014.09.24 20:52

Nuo Rusijos embargo nukentėjo 9,5 mln. Europos ūkininkų

ELTA 2014.09.24 20:52

Nuo Rusijos taikomo maisto produktų embargo nukentėjo 9,5 mln. Europos ūkininkų. Tokia informacija skelbiama Europos Parlamento pranešime spaudai.

Nuo Rusijos taikomo maisto produktų embargo nukentėjo 9,5 mln. Europos ūkininkų. Tokia informacija skelbiama Europos Parlamento pranešime spaudai.

„Iš viso šiuo metu Rusijos taikomi apribojimai gali kelti riziką 5 mlrd. eurų siekiančioms prekybos apimtims ir paveikti 9,5 mln. Europos Sąjungos (ES) ūkininkų pajamas, – teigiama pranešime. – Uždrausti (importuoti) žuvininkystės produktai vertinami beveik 144 mln. eurų“.

Taip pat dokumente informuojama, kad Tarptautinis prekybos komitetas kartu su prekybos sektoriaus specialistais iš Europos Komisijos trečiadienio vakarą aptars Rusijos embargo padarinius ES.

Atsakydama į Vakarų įvestas sankcijas Maskva rugpjūčio 7 d. uždraudė importuoti į šalį jautieną, kiaulieną, daržoves, vaisius, paukštieną, žuvis, sūrius, pieną ir pieno produkciją iš ES, JAV, Australijos, Kanados ir Norvegijos. Šis embargas galios metus – sprendimas buvo priimtas po Vakarų nustatytų ekonominių sankcijų Maskvai dėl Ukrainoje susidariusios įtemptos padėties.

Vėliau iš draudžiamų įvežti prekių sąrašo buvo išbrauktas mailius, pienas be laktozės ir iš tokios rūšies pieno gaminama produkcija, sėklinės bulvės, cukriniai kukurūzai, žirniai, biologiškai aktyvūs maisto papildai ir vitaminai.

Rugsėjo 23 d. pateiktame EK dokumente nurodoma, kad vien 2013 metais sūrio eksporto iš ES į Rusiją apimtys sudarė daugiau kaip 250 tūkst. tonų, t. y. maždaug trečdalį visos ES sūrio produktų pasiūlos užsieniui. Šalis taip pat laikoma išskirtine tokių šalių, kaip Suomija, ar Baltijos regiono šalys, prekybos partnere pieno produktų rinkoje – apie 90 proc. šių šalių eksportuojamo sūrio nukeliauja į Rusiją. Šis procentas taip pat sudaro penktadalį pagaminamo šalyse sūrio ir jo produkcijos (apie 35 tūkst. tonų sūrio tenka Suomijai ir Lietuvai kartu sudėjus). Šių pieno produktų eksporto apimtys į Rusiją didelės ir kitose ES šalyse, nurodo EK: 42 proc. Nyderlanduose, 38 proc. Vokietijoje, 43 proc. Lenkijoje.