Naujienų srautas

Verslas2014.09.24 10:44

Iš Kinijos – nemalonumai „Gazprom“

DELFI.lt 2014.09.24 10:44

Galutinis sprendimas apie avansą dujų sutarčiai su Kinija kol kas „kabo ore“.

Galutinis sprendimas apie avansą dujų sutarčiai su Kinija kol kas „kabo ore“.

Taip žurnalistams pasakė „Gazprom“ valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Medvedevas, informuoja newsru.com.

„Nėra būtinybės realizuoti avansą dujų tiekimui į Kinijos Liaudies Respubliką. Jis galėtų būti kainų koregavimo instrumentu Kinijos pusei, mažinant Rusijoje esančių muitų apmokestinimą. Potencialiai avansas galėtų būti parankus abiem pusėms. Bet nieko kritiško taikant arba netaikant avansą nėra“, – sakė A. Medvedevas.

Primename, jog „Gazprom“ ir Kinijos nacionalinė naftos ir dujų korporacija CNPC gegužės 21 d. pasirašė 30 m. sutartį dėl dujų tiekimo į Kiniją. Bendra kontrakto kaina – 400 mlrd. dolerių (1 trln. Lt).

Po kelių dienų A. Medvedevas patvirtino susitarimą dėl dujų sutarties su CNPC avanso – 25 mlrd. dolerių (67,1 mlrd. Lt). Žiniasklaida pranešė, kad šios lėšos gali būti skirtos dujotiekio tiesimui.

Avanso suma atitinka anksčiau skelbtos dujotiekio „Sibiro jėga“, kurio galingumas – 38 mlrd. kubinių metrų per metus, kainą. Kaip anksčiau pranešė „Gazprom“ vadovas Aleksejus Milleris, dujotiekio tiesimas bus pradėtas iš karto po sutarties pasirašymo. Dujos iš pradžių turi būti parduotos, šios formulės visada laikėsi „Gazprom“, kuriant infrastruktūros objektus, tada sakė A. Milleris.

Vėliau Vladimiras Putinas pasiūlė padėti valstybiniam koncernui „Gazprom“ nutiesti dujotiekį į Kiniją, sudarius daugiamilijoninę sutartį 30-iai metų tarp abiejų šalių.

„Sibiro jėga“ (anksčiau – „Jakutija – Chabarovskas – Vladivostokas“) turi tapti bendra dujų tiekimo sistemą Irkutsko ir Jakutsko dujų tiekimo centrams. Pirmu etapu bus nutiestas magistralinis dujotiekis „Jakutija – Chabarovskas – Vladivostokas“, antru – Irkutsko centras bus sujungtas dujotiekiu su Jakutsku. Atsišakojimai nuo dujotiekio (Blagoveščensko ir Dalnerečensko rajonuose) turi užtikrinti dujų tiekimą į Kiniją. Dujų gavyba Čiandinsko dujų gavybos vietoje Jakutijoje, kuri taps išteklių baze dujų tiekimui į Kiniją, turi prasidėti 2018 m.

Sandoris su Kinija, apie kurį mažai žinoma ir kurio pelningumu abejoja analitikai, vertinamas kaip politinis ir ekonominis Rusijos lyderio atsakas į ES ir JAV sankcijas po kovą įvykusios Krymo aneksijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi