Verslas

2014.09.22 15:54

Socialiniuose tinkluose – melaginga žinutė apie bankomatus

Erika Fuks, DELFI.lt 2014.09.22 15:54

Socialiniuose tinkluose plinta melaginga žinutė, informuojanti apie nebūtas bankomatų funkcijas.

Socialiniuose tinkluose plinta melaginga žinutė, informuojanti apie nebūtas bankomatų funkcijas.

„Jei jus bando apiplėšti gaunant pinigus prie bankomato, nesipriešinkite. Paprasčiausiai surinkite savo PIN kodą atbulai. Pavyzdžiu, vietoje 1234 surinkite 4321. Ko pasėkoje, bankomatas slapta praneš policijai ir pateiks pinigus, bet jie bus stipriai suspausti išdavimo įrenginio, lygtai

užstrigo. Ši funkcija yra visuose pasaulio bankomatuose, tačiau ne visi apie ja žino. Papasakokite apie tai visiems savo draugams“, – dėstoma žinutėje.

„Swedbank“ išaiškina, kad tokia informacija – prasimanymas, nes bankomatai tokios funkcijos neturi ir niekada neturėjo.

„Ši informacija yra klaidinanti, nes nė vienas bankomatas Lietuvoje tokios funkcijos neturi, – sako „Swedbank“ bankomatų tinklo vadovas Tadas Barauskas. – Jei klientas surinks PIN kodą atbuline tvarka, bankomatas tiesiog praneš, kad PIN kodas suvestas neteisingai ir bus prašoma pakartoti PIN kodą. Bet kokios operacijos bus vykdomos tik patvirtinus, kad PIN kodas įvestas teisingai“.

Pasak bankomatų tinklo vadovo, gavę tokio pobūdžio žinutes apie neva neatrastas bankomatų savybes, klientai ima platinti tokią informaciją.

„Neretai, nespėję išsiaiškinti, jog elektroninio laiško turinys neteisingas, gyventojai paklūsta raginimui išsiųsti „naujieną“ draugams ir pažįstamiems ir taip tampa šiukšlinimo dalyviais. Jei prie tokio elektroninio laiško dar pridedamos bylos su vaizdo medžiaga, kurias peržiūrėjus kompiuteris gali būti užkrėstas virusu – jie tampa ir viruso platintojais“, – komentuoja T. Barauskas.

Bankas pataria atsargiai vertinti įtartinus pasiūlymus bei prieš imantis veiksmų, pavyzdžiui, platinant informaciją, pasitikslinti banke, ar tai tiesa.

www.DELFI.lt