Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Apie biudžetą eurais diskutuos spalį

2015 metų biudžetas, pirmą kartą skaičiuojamas eurais, Vyriausybei bus pateiktas spalio 3 dieną, o Seimui – iki spalio 15 dienos, pirmadienį pranešė premjeras Algirdas Butkevičius. Pasak jo, 2015 metų biudžeto prioritetas – mokesčių surinkimas ir ekonomikos stabilumas.

2015 metų biudžetas, pirmą kartą skaičiuojamas eurais, Vyriausybei bus pateiktas spalio 3 dieną, o Seimui – iki spalio 15 dienos, pirmadienį pranešė premjeras Algirdas Butkevičius. Pasak jo, 2015 metų biudžeto prioritetas – mokesčių surinkimas ir ekonomikos stabilumas.

„Tai bus tam tikras istorinis įvykis, kad biudžetas ruošiamas eurais. Visi asignavimai skaičiuojami eurais. Vyriausybei bus pateiktas spalio 3 dieną, o pateikimas (Seimui) turėtų vykti iki spalio 15 dienos, nes yra numatytas mano labai didelis vizitas Jungtinėse Amerikos Valstijose“, – interviu LRT televizijai sakė A. Butkevičius.

Anot jo, svarbiausia biudžetą suderinti ir patvirtinti laiku, o didžiausias dėmesys bus skiriamas mokesčių surinkimui ir stabilios Lietuvos ekonomikos palaikymui 2015 metais.

„Pirmiausia, kad tas pyragas pinigų, kuris yra sukuriamas mokant mokesčius ir išlaikant stabilią ekonominę situaciją, būtų kuo didesnis, o vėliau kalbėti apie tam tikrų išlaidų didinimą“, – kalbėjo premjeras.

Prognozuota, jog  bendros valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamos kartu su Europos Sąjungos (ES) ir kitomis tarptautinės finansinės paramos lėšomis 2015 metais bus 31,896 mlrd. litų, arba 6,4 proc. daugiau nei 2014 metų planas, o be ES ir kitos paramos lėšų – 23,84 mlrd. litų, arba 5,7 proc. daugiau.

Planuojamos kitų metų išlaidos siekia 32,496 mlrd. litų ir yra 600 mln. litų (1,9 proc.) didesnės nei pajamos. Tikimasi iš keturių pagrindinių mokesčių – pridėtinės vertės, gyventojų pajamų, akcizų ir pelno – gauti apie 20,809 mlrd. litų (87,3 proc. visų pajamų be ES ir kitos paramos).

A. Butkevičius rugsėjo pradžioje sakė, jog planuojamas kitų metų šalies viešųjų finansų (fiskalinis) deficitas yra 0,9 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pagal Mastrichto kriterijus, deficitas neturėtų būti didesnis kaip 3 proc. BVP.

Finansų ministras Rimantas Šadžius rugsėjo viduryje teigė, kad 2015 metais Lietuvai įsivedus eurą, mokesčių pakeitimai, nesusiję su nauja valiuta, bus minimalūs. Planuojant 2015 metų biudžetą, didžiausias iššūkis, anot jo, yra fiskalinės drausmės laikymasis ir valstybės įsipareigojimai, o mokesčių pakeitimai artimiausiu metu bus svarstomi koalicijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi