Verslas

2014.09.22 14:03

Išbetonuota SGD krantinė

ELTA2014.09.22 14:03

Savaitgalį Klaipėdos uoste baigti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo krantinės betonavimo darbai.

Savaitgalį Klaipėdos uoste baigti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo krantinės betonavimo darbai.

AB „Klaipėdos nafta“ duomenimis, betonavimui iš viso buvo panaudoti 7338 kubiniai metrai betono. Nepertraukiamo betonavimo proceso metu dirbo nuo 25 iki 30 darbininkų ir specialistų vienu metu.

Anot „Klaipėdos naftos“ generalinio direktoriaus Roko Masiulio, toliau bus tęsiami hidrotechninės dalies darbai, taip pat intensyviai vykdomi SGD terminalo krantinės suprastruktūros statybos darbai. Visa pagrindinė įranga jau nupirkta ir pristatyta į statybos aikštelę krante, montuojamos pagrindinės krantinės sistemos: švartavimo, elektros ir automatikos, gaisro gesinimo. Galutiniai SGD terminalo sistemų bandymai ir paleidimo derinimo darbai bus atlikti tik prišvartavus SGD laivą-saugyklą.

Kaip ELTA jau pranešė, gamtinių dujų tiekėjo funkciją atliksianti bendrovė „Litgas“ su Norvegijos kompanija „Statoil“ pasirašė suskystintųjų gamtinių dujų tiekimo sutartį. „Statoil“ tieks terminalui būtinąjį produkcijos kiekį – po 540 mln. kubinių metrų gamtinių dujų per metus, kad terminalui dirbant minimaliu nepertraukiamu režimu būtų palaikomas stabilus technologinis procesas. „Statoil“ taip pat pristatys ir bandomąjį dujų krovinį.

Premjeras Algirdas Butkevičius rugsėjo pradžioje teigė, kad terminalo statybos vyksta pagal grafiką, ir objektas bus baigtas pirmoje lapkričio pusėje.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt