Verslas

2015.09.08 13:45

EP ragina atšaukti visus energetikos projektus su Rusija

BNS 2015.09.08 13:45

Europos Parlamentas (EP) paragino nutraukti visus numatytus energetikos projektus su Rusija, įskaitant ir dujotiekio „South Stream“ projektą.

Europos Parlamentas (EP) paragino nutraukti visus numatytus energetikos projektus su Rusija, įskaitant ir dujotiekio „South Stream“ projektą.

EP priimtoje rezoliucijoje taip pat ragina tęsti trišales Ukrainos, Rusijos ir Europos Sąjungos derybas dėl dujų tiekimo, pranešė Ukrainos naujienų agentūra „Unian“.

„Europos Sąjungos narės raginamos atšaukti numatytus energetikos projektus su Rusija, taip pat ir dujotiekio „South Stream“ projektą“, – teigiama dokumente.

Rezoliucijoje pabrėžiama būtinybė radikaliai padidinti ES energetinį saugumą, nepriklausomybę bei atsparumą išoriniam spaudimui, konsoliduojant energetiką ir plėtojant jos infrastruktūrą bendrijos narėse bei tarp jų.

„EP ragina tęsti trišales derybas dėl dujų tiekimo Ukrainai, kuris buvo nutrauktas birželį, taip pat vėl pareiškia, jog būtina užtikrinti dujų tiekimą Ukrainai iš kaimyninių Europos Sąjungos šalių reversu“, – rašoma rezoliucijoje.

„Gazprom“ tyrimas sustabdytas, tačiau nebaigtas

Europos Komisija (EK) dėl krizės Ukrainoje nutraukė Rusijos naftos koncerno „Gazprom“ antimonopolinį tyrimą, tačiau tai nereiškia, jog byla baigta, sako už konkurenciją atsakingas Komisijos narys.

„Darbas, kurio dalis jau atlikta, buvo sustabdytas dėl Ukrainos krizės, tačiau šis tyrimas nesustos“, – Tarptautinės advokatų asociacijos konferencijoje sakė Joaquinas Almunia.

Lapkričio mėnesį J. Almunia pareigas perims Margrethe Vestager, kuri turės nuspręsti – tęsti derybas dėl susitarimo, nubausti „Gazprom“ dėl ES taisyklių pažeidimo ar baigti bylą.

Europai ketvirtadalį regione suvartojamų dujų teikiančio „Gazprom“ veiklos tyrimas pradėtas 2012 metų rugsėjį dėl įtariamų, kad jis taiko per dideles kainas Rytų Europos klientams.

Koncernas nuo to laiko stengiasi sušvelninti padėtį, siūlydamas nuolaidas, tačiau nesutinka pakeisti kainų praktikos Rytų Europoje, o tai Europos Sąjungos institucijoms kelia didžiausią nerimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.