Verslas

2015.09.08 13:45

Europos Parlamentas ragina atšaukti visus energetikos projektus su Rusija

BNS2015.09.08 13:45

Europos Parlamentas (EP) paragino nutraukti visus numatytus energetikos projektus su Rusija, įskaitant ir dujotiekio „South Stream“ projektą.

Europos Parlamentas (EP) paragino nutraukti visus numatytus energetikos projektus su Rusija, įskaitant ir dujotiekio „South Stream“ projektą.

EP priimtoje rezoliucijoje taip pat ragina tęsti trišales Ukrainos, Rusijos ir Europos Sąjungos derybas dėl dujų tiekimo, pranešė Ukrainos naujienų agentūra „Unian“.

„Europos Sąjungos narės raginamos atšaukti numatytus energetikos projektus su Rusija, taip pat ir dujotiekio „South Stream“ projektą“, – teigiama dokumente.

Rezoliucijoje pabrėžiama būtinybė radikaliai padidinti ES energetinį saugumą, nepriklausomybę bei atsparumą išoriniam spaudimui, konsoliduojant energetiką ir plėtojant jos infrastruktūrą bendrijos narėse bei tarp jų.

„Europos Parlamentas ragina tęsti trišales derybas dėl dujų tiekimo Ukrainai, kuris buvo nutrauktas birželį, taip pat vėl pareiškia, jog būtina užtikrinti dujų tiekimą Ukrainai iš kaimyninių Europos Sąjungos šalių reversu“, – rašoma rezoliucijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.