Naujienų srautas

Verslas2012.10.23 08:26

Nauja automobilių zona – vaistai dūstantiems daugiabučių kiemams?

Kaune gali atsirasti nauja – oranžinė – automobilių statymo zona. Už joje paliktą automobilį per parą reikėtų mokėti 5 litus.

Kaune gali atsirasti nauja – oranžinė – automobilių statymo zona. Už joje paliktą automobilį per parą reikėtų mokėti 5 litus.

Ši zona galiotų tik automobilių stovėjimo aikštelėse. Projekte, kuris jau pateiktas miesto tarybai, kalbama apie šešias Kauno miesto savivaldybei priklausančias aikšteles – Ašigalio g. 1 ir 32, Islandijos pl. 201 ir 203, Partizanų g. 79, Pramonės pr. 61 ir Taikos pr. 81b.

Numatyta, kad oranžinėje zonoje palikti automobilį mėnesiui kainuos 100 Lt, o trims mėnesiams – 240 Lt. Jei projektas bus patvirtintas be pakeitimų, tokie tarifai turėtų įsigalioti nuo ateinančių metų sausio 1 dienos. Iki tos dienos šias aikšteles dar valdys privačios bendrovės, taikančios didesnius įkainius.

Savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras tikisi, kad šis žingsnis padės atlaisvinti daugiabučių kiemus nuo automobilių.

Šiuo metu Kaune yra apie 3780 apmokestintų automobilių statymo vietų, o minėtose aikštelėse – dar beveik 2700. Paskaičiuota, kad įvedus siūlomus tarifus, per mėnesį būtų papildomai surenkama daugiau nei 150 tūkst. Lt, o per metus – per 1,8 mln. Lt. Atskaičiavus paslaugos mokestį rinkliavą renkančiai įmonei, miesto biudžetą per metus papildytų 840 tūkst. Lt.

Dar nenuspręsta, ar aikštelės bus saugomos.

Šiuo metu išskiriamos penkios automobilių statymo zonos – geltonoji, raudonoji, mėlynoji, žalioji ir baltoji. Už valandą stovėjimo geltonojoje zonoje tenka pakloti 4 Lt, raudonojoje – 3 Lt, mėlynojoje – 2 Lt, o žaliojoje –  1 Lt.

Baltajai zonai priklauso Kauno miesto gatvės, kurios nėra įtrauktos į jau minėtas zonas, jei jose įrengtos rezervuotos automobilių stovėjimo vietos, pažymėtos atitinkamu kelio ženklu. Tokioje zonoje rezervuota stovėjimo vieta vienam mėnesiui kainuoja 60 Lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi