Verslas

2014.09.18 09:21

SGD tiekimo sutartyje su „Statoil“ – galimybė parduoti dujas kitose rinkose

BNS2014.09.18 09:21

Norvegijos „Statoil“ ir Lietuvos dujų prekybos bendrovės „Litgas“ sutartyje numatyta galimybė dujas parduoti kitose rinkose, tuo metu Lietuvoje daugiau naudojant „Gazprom“ dujų, o susidariusį pelną pasidalinti, ketvirtadienį rašo „Verslo žinios“

Norvegijos „Statoil“ ir Lietuvos dujų prekybos bendrovės „Litgas“ sutartyje numatyta galimybė dujas parduoti kitose rinkose, tuo metu Lietuvoje daugiau naudojant „Gazprom“ dujų, o susidariusį pelną pasidalinti, ketvirtadienį rašo „Verslo žinios“.

Dienraščio duomenimis, sutartyje yra numatyta teorinė galimybė, kad partneriams (pirkėjui ir pardavėjui) nutarus, kad naudingiau atplukdyti dujas ne į Klaipėdą, o jas parduoti brangesnėse rinkose, abipusiu sutarimu tokie sprendimai yra galimi nuo kainų skirtumo susidariusią maržą pasidalijant tarpusavyje.

„Statoil“ tiekiamų dujų kaina priklausys ne nuo naftos produktų vertės rinkoje, o nuo britų NBP indekso, tikėtina, kad jų kaina šiltuoju metų laiku bus žemesnė, o žiemą ir ankstyvą pavasarį – aukštesnė. Todėl galimybę „brangiuoju“ laikotarpiu norvegiškas dujas parduoti Tolimuosiuose Rytuose, o Lietuvoje tuo metu naudoti daugiau vamzdžiu tiekiamų „Gazprom“ dujų už mažiau svyruojančią kainą analitikai laiko svarbia.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt