Verslas

2014.09.17 14:26

Šiaulius ant ausų pastatęs rusų inžinierius – „multimilijardierius“?

DELFI toliau aiškinasi, kaip veikia vadinamąja „styginio transporto“ idėja Šiaulių valdžią pakerėjęs ir 30 hektarų netoli NATO aviacijos bazės gavęs Rusijos inžinierius Anatolijus Junickis. Vis daugiau duomenų rodo, kad jis yra arba vienas iš turtingiausių planetos žmonių, arba keliuose žemynuose įtartinas finansų schemas plėtojantis sukčius.

DELFI toliau aiškinasi, kaip veikia vadinamąja „styginio transporto“ idėja Šiaulių valdžią pakerėjęs ir 30 hektarų netoli NATO aviacijos bazės gavęs Rusijos inžinierius Anatolijus Junickis. Vis daugiau duomenų rodo, kad jis yra arba vienas iš turtingiausių planetos žmonių, arba keliuose žemynuose įtartinas finansų schemas plėtojantis sukčius.

DELFI jau rašė, kad A. Junickis investuotojus į savo idėją vilioja pasakiškais pelnais bei Londone registruota įmone „Eurasian Rail Skyway Systems Ltd.“. Šioje įmonėje turima akcijų dalis A. Junickiui turėtų garantuoti vietą turtingiausių pasaulio žmonių sąraše, nors pats jis pripažįsta tokių pinigų neturintis. Tačiau tolesnis DELFI tyrimas parodė, kad A. Junickis turi dar tris į skirtingų žemynų rinkas orientuotas įmones, o jose valdomos akcijos įvertintos tokia suma, kokia rusų verslininką turėtų atvesti į pačią pasaulio turtingųjų sąrašo viršūnę.

Lietuvoje mojuoja verslo „flagmanu“

Investuotojų „styginiam transportui“ Lietuvoje ieškoma mojuojant „Euroasian Rail Skyway Systems Ltd.“ duomenis. Jungtinės Karalystės registrui kompanija deklaravo daugiau nei 136 mlrd. svarų įstatinį kapitalą, 10 proc. akcijų, neva vertų 13,6 mlrd. svarų, priklauso A. Junickiui. Bet tai toli gražu ne viskas. „Euroasian Rail Skyway Systems Ltd.“ yra didžiausia tarp keturių analogiškų kompanijų. Na, bent jau didžiausia pagal deklaruotą kapitalą.

DELFI aptiko dar tris A. Junickio įmones Londone. Visos jos įsteigtos praėjusių metų spalio 23 d. – tą pačią dieną, kaip ir „Eurasian Rail Skyway Systems Ltd.“. Panašūs pavadinimai, tie patys vardai ir kosminis įstatinis kapitalas – visi bendri vardikliai sutampa su Lietuvoje vystoma schema.

Taigi panarstykime įmones po vieną.

„African Rail Skyway Systems Ltd.“. Direktorius – A. Junickis. Deklaruotas įstatinis kapitalas – daugiau nei 44,88 mlrd. svarų. Akcininkai – kaip ir „Euroasian Rail Skyway Systems Ltd.: 90 proc. tenka Britų Mergelių salose registruotai ofšorinei kompanijai „Global Transport Investments Inc.“, 10 proc. – A. Junickiui.

„American Rail Skyway Systems Ltd.“. Direktorius – A. Junickis. Deklaruotas įstatinis kapitalas – beveik 46,6 mlrd. svarų. Akcininkai: „Global Transport Investments Inc.“ (90 proc.) ir A. Junickis (10 proc.).

„Australian & Oceanic Rail Skyway Systems Ltd.“. Drektorius – A. Junickis. Deklaruotas įstatinis kapitalas – kukli 7,42 mlrd. svarų suma. Akcininkai: „Global Transport Investments Inc.“ (90 proc.) ir A. Junickis (10 proc.).

Pasirodo, jis dar „turtingesnis“

DELFI praėjusią savaitę rašė, kad su savo akcijų paketu „Euroasian Rail Skyway Systems Ltd.“ A. Junickis turėtų būti maždaug 30-ojoje pasaulio turtingiausiųjų sąrašo vietoje. Dabar matyti, kad Šiaulių valdžią sužavėjęs verslininkas turėtų būti kur kas aukščiau. Bet, žinoma, nėra.

Tad keturiose įmonėse A. Junickis valdo po 10 proc. akcijų. „Euroasian Rail Skyway Systems Ltd.“ jo turimų akcijų deklaruota nominali vertė – 13,6 mlrd. svarų, „African Rail Skyway Systems Ltd.“ – daugiau kaip 4,488 mlrd. svarų, „American Rail Skyway Systems Ltd.“ – apie 4,66 mlrd. svarų, o „Australian & Oceanic Rail Skyway Systems Ltd.“ – „tik“ 0,742 mlrd. svarų.

Ir pabaigai – paprasta matematika. Keturių „dangaus geležinkelio“ įmonių deklaruoti įstatiniai kapitalai iš viso sudaro apie 235,16 mlrd. svarų. A. Junickio akcijų paketų nominali vertė – apie 23,5 mlrd. svarų. JAV dolerio ir svaro kursas – apie 1,6 dolerio už svarą. Taigi paverčiame A. Junickio deklaruotą kapitalą doleriais ir gauname įspūdingą 37,6 mlrd. JAV dolerių sumą.

Ne pirma vieta „Forbes“ milijardierių sąraše, bet dešimtukas garantuotas. Su tokiais turtais A. Junickis turėtų iš devintosios vietos išstumti pasaulio prekybos giganto „Wal-Mart“ akcininką Jimą Waltoną, kurio turtą „Forbes“ įvertino 36,5 mlrd. dolerių.