Verslas

2014.09.17 12:13

Ekonomikos komitetas siūlo atmesti prezidentės veto dėl metro

BNS 2014.09.17 12:13

Seimo Ekonomikos komitetas siūlo nepaklusti prezidentės veto dėl metro statybos ir palikti galioti Seimo priimtą įstatymo projektą.

Seimo Ekonomikos komitetas siūlo nepaklusti prezidentės veto dėl metro statybos ir palikti galioti Seimo priimtą įstatymo projektą.

Tokį sprendimą parlamentarai priėmė trečiadienį, apsvarstę Dalios Grybauskaitės vetuotą Metropoliteno koncesijos įstatymą – prezidentė siūlo įstatymą laikyti nepriimtu.  

Prezidentės patarėja Gabija Grigaitė komitete teigė, kad Vyriausybė turės prisiimti riziką dėl projekto įgyvendinimo, nes įstatymas yra be aiškaus finansinio modelio.

„Anksčiau ar vėliau ta rizika gali pereiti valstybei“, – teigė G. Grigaitė. Pasak jos, priėmus įstatymą, būtų formuojama ydinga praktika, kai atskiriems projektams būtų nustatomi neaiškūs partnerystės būdai.

Liepos viduryje Seimo priimtas įstatymas numatė, kad konkurso būdu išrinktas strateginis investuotojas į metro turėtų investuoti ne mažiau kaip 20 proc. visos projekto sumos. Seimas neleido į metro investuoti valstybės ar Europos Sąjungos fondų lėšų.

Premjeras Algirdas Butkevičius yra pareiškęs, kad kol kas metro Vilniuje yra tik idėja, nekalbama nei apie nacionalinio statuso šiam projektui suteikimą, nei apie jo įgyvendinimą, nei apie finansavimą.

Įstatymo projekto autoriai sako, kad Vilniuje nusprendus tiesti metro, būtų atvertas kelias kelių milijardų litų vertės užsienio investicijoms. Metro sąjūdžio valdybos pirmininkas Juozas Zykus yra sakęs, kad 7 kilometrų ilgio metro statyba kainuotų apie 1 mlrd. litų, ji truktų 30 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.