Naujienų srautas

Verslas2014.09.17 07:34

Pasaulio verslo gigantėms kuriamos naujos žaidimo taisyklės

ELTA 2014.09.17 07:34

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) pareigūnai paskelbė apie planuojamas priemones kovoje su mokesčių vengimu viso pasaulio mastu. Apie tai praneša BBC.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) pareigūnai paskelbė apie planuojamas priemones kovoje su mokesčių vengimu viso pasaulio mastu. Apie tai praneša BBC.

Toks priemonių planas daugiausia rengiamas norint pažaboti tarptautines bendroves, kurios, perkeldamos savo pelną iš vienos šalies į kitą, sumažina savo mokesčių sąskaitas.

Tokios bendrovės, kaip „Starbucks“, „Amazon“ ir „Google“, tvirtina EBPO, naudojosi tokiomis strategijomis. Tarptautinės bendrovės, turinčios sudėtingą apmokestinimo sistemą, tvirtina nepažeidusios įstatymo.

EBPO teigimu, 44 šalys, sudarančios 90 proc. pasaulio ekonomikos, pritaria šiam planui.

Paskelbdamas pasiūlymus, EBPO mokesčių skyriaus vadovas Pascalis Saint-Amansas pareiškė žurnalistams Paryžiuje, kad bus „pakeistos žaidimo taisyklės“, ir tada bendrovės mokės mokesčius toje šalyje, kurioje gaunamas pelnas.

Šiuo metu bendrovės gali pasinaudoti sutartimis, sudarytomis siekiant išvengti dvigubo pelno apmokestinimo, kitais tikslais, tai yra, kad joms būtų taikoma dviguba mokesčių nuolaida.

Be to, šios bendrovės stengiasi visus sąskaitų reikalus sutvarkyti taip, kad gautas pelnas būtų užregistruotas tose šalyse, kuriose pajamų mokestis yra mažesnis.

Priemonių planas turi būti parengtas iki artimiausio Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių susitikimo, kuris numatytas šį savaitgalį Australijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi