Verslas

2014.09.16 19:26

D. Valys nurodė ištirti nutrauktą ikiteisminį tyrimą dėl N. Cooperio veiksmų

Virginija Motiejūnienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.09.16 19:26

Generalinis prokuroras Darius Valys nurodė prokurorams išsiaiškinti, ar sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl bankrutavusio banko „Snoras“ administratoriaus Neilo Cooperio veiksmų buvo pagrįstas, ar buvo deramai įvertinta ne tik turtinė, bet ir neturtinė žala.

Generalinis prokuroras Darius Valys nurodė prokurorams išsiaiškinti, ar sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl bankrutavusio banko „Snoras“ administratoriaus Neilo Cooperio veiksmų buvo pagrįstas, ar buvo deramai įvertinta ne tik turtinė, bet ir neturtinė žala.

Prieš savaitę Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl bankrutavusio banko „Snoras“ administratoriaus N. Cooperio veiksmų, neradusi nusikalstamos veikos požymių. Prokurorai įtarė, kad N. Cooperis galėjo neteisėtai atlikti dvi operacijas, dėl kurių padaryta žala viršijo 1,2 tūkst. litų.

Viena iš šių operacijų sieta su buvusios Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės sūnaus Gedimino Degučio įmone „Novotersa“, kita – su bendrove „Avia AM“, siejama su Gedimino Žiemelio kontroliuojama įmone.

Šių bendrovių paskolos buvo padengtos jau paskelbus „Snoro“ bankrotą. Prokurorai teigia, kad N. Cooperio veiksmai neužtraukia baudžiamosios atsakomybės, nes tai buvo klaida, o ne speciali veika.

Daugiau kaip milijoną litų, dėl kurių išmokėjimo buvo kilę abejonių, į „Snoro“ sąskaitą, pasak prokurorų, geranoriškai grąžino pati N. Cooperio konsultacijų įmonė.

Dėl nutraukto ikiteisiminio tyrimo generalinis prokuroras Darius Valys antradienį aiškinosi Seimui.

„Nutrauktas ikiteisminis tyrimas neva dėl lengvinančių aplinkybių, nors aš niekad negirdėjau, kad tai gali būti lengvinančios aplinkybės, nes nežinojo Lietuvos įstatymų ir dar grąžino neteisėtai pervestus pinigus. Konstitucija sako, kad įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės“, – sakė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas.

„Įstatymo nežinojimas tikrai neatleidžia nuo atsakomybės. Tai pažymi ir prokuroras nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą. Tačiau prokuroras mano, kad N. Cooperio veiksmai nesudaro pagrindo taikyti baudžiamosios teisės normas. Dar kartą norėčiau pabrėžti, kad suvokiant šio ikiteisminio tyrimo atgarsį visuomenėje, šiuo metu vyksta tyrimo medžiagos patikrinimas“, – sakė generalinis prokuroras D. Valys.

Generalinis prokuroras nurodė aukštesniajam prokurorui dar kartą patikrinti, ar buvo gauti visi būtini faktiniai duomenys ir ar jie buvo tinkamai įvertinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt