Verslas

2014.09.16 15:35

Naujas argumentas prieš skalūnų gavybą – žemės drebėjimai

15min.lt 2014.09.16 15:35

JAV mokslininkai pranešė, kad skalūnų angliavandenilių išgavimo technologijos gali būti viena žemės drebėjimų priežasčių, rašo BBC.

JAV mokslininkai pranešė, kad skalūnų angliavandenilių išgavimo technologijos gali būti viena žemės drebėjimų priežasčių, rašo BBC.

JAV geologijos tarnyba praneša, kad po to, kai skalūnų išgavimo darbai buvo atlikti Kolorade ir Naujojoje Meksikoje – valstijose, kur seisminis aktyvumas yra mažas, – ten buvo užfiksuota 16 stipresnių nei 3,8 balo žemės drebėjimų.

Be to, žemės drebėjimų epicentrai visuomet būdavo toje vietoje, kur į žemę hidraulinio ardymo metu būdavo leidžiamas vanduo su chemikalais.

Skalūnų angliavandeniliai yra pakankamai trapiose uolienose, dažniausiai porą kilometrų po žeme.

Kasant anglis Didžiojoje Britanijoje praėjusį šimtmetį taip pat vyko žemės drebėjimai. Ir vyko ne dešimtimis, o tūkstančiais.

Ekspertai tikina, kad, išgaunant po žeme esančias naudingas iškasenas, stipresni nei trijų balų žemės drebėjimai yra mažai tikėtini.

Prieš dvejus metus britų valdžios užsakymu buvo atliktas tyrimas, kurio autoriai pranešė, kad hidraulinis plėšymas, atidžiai renkantis medžiagas ir prižiūrint visą procesą, yra nepavojingas.

Metais anksčiau Didžiosios Britanijos valdžia laikinai uždraudė skalūnų gavybą hidraulinio ardymo metodu dėl dviejų žemės drebėjimų Anglijoje.