Verslas

2015.02.12 21:36

Prekes į prekybos centrą Paryžiuje plukdo upe

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.02.12 21:36

Nuo šiol per Paryžių tekančia Sena plaukioja ne tik turistų ar pramogų laivai. Vienas prekybos centras atgaivino seną tradiciją – upe į miesto širdį plukdyti prekes. 

Nuo šiol per Paryžių tekančia Sena plaukioja ne tik turistų ar pramogų laivai. Vienas prekybos centras atgaivino seną tradiciją – upe į miesto širdį plukdyti prekes.

Taip bandoma ne tik  sutaupyti laiko, bet ir degalų, kai jų kainos kyla, mažinti taršą automobilių prikimštose gatvėse. Prekybos centras nuo šiol prekes plukdo upe, o ne veža. Taip gerokai sumažėjo išlaidos logistikai, dviem trečdaliais mažiau sunaudojama degalų. Kasdien beveik trys dešimtys konteinerių su miltais, šokoladu, tualetiniu popieriumi, skutimosi priemonėmis ir daugybe kitų prekių iš Paryžiaus pakraščių Sena plaukia į miesto centrą, iškraunami šalia Eifelio bokšto.

„Tai padeda sumažinti automobilių srautą, mažiau į aplinką išmetama kenksmingų dujų“, – kalbėjo vadybininkas Herve Montjotinis.

Tačiau sumanymas plukdyti prekes upe – nieko nauja. Ilgus šimtmečius jos keliaudavo baržomis, o ne sunkvežimiais. Dabar plukdomas tik smėlis ir žvyras, bet kodėl ne kasdienės prekės. Tiesa, ne viskas paprasta – visuomet būtinas pagalbinis planas, jeigu, pavyzdžiui, staiga pakiltų vandens lygis.

„Apie tai pagalvojome, tuomet tektų grįžti prie kelių transporto. Nes mums svarbu, kad prekės keliautų saugiai“, – pažymėjo H. Montjotinis.

Bet kol kas vandens lygis normalus ir jokių transporto kamščių – tik daugiausia trys dešimtys laivelių ar baržų praplaukia Paryžių Senos upe. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.