Verslas

2014.09.12 12:18

Europos Komisija dvigubins paramą naujų rinkų paieškai

ELTA2014.09.12 12:18

Vilniuje viešintis Europos žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Dacianas Ciolosas informavo, kad Europos Sąjunga (ES) ketina dvigubinti naujų rinkų paieškai skirtas lėšas valstybėms, nukentėjusioms nuo Rusijos embargo.

Vilniuje viešintis Europos žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Dacianas Ciolosas informavo, kad Europos Sąjunga (ES) ketina dvigubinti naujų rinkų paieškai skirtas lėšas valstybėms, nukentėjusioms nuo Rusijos embargo.

Komisaras taip pat pranešė, kad ES inicijuos naujas derybas su trečiosiomis šalimis dėl eksporto rinkų atvėrimo ir galimo biurokratinių kliūčių naikinimo.

„Trumpuoju laikotarpiu numatėme skatinimo programas, numatėme dvigubinti numatytą sumą, nuo 30 mln. eurų iki 60 mln. eurų.

Kalbant apie 2015 m. Europos Komisija (EK) numato specialias priemones, kurios būtų tikslingiau taikomos atskiroms šalims, atsižvelgiant į Rusijos embargą. (...) Komisija yra numačiusi derybas su trečiosiomis šalimis, siekdama surasti naujų rinkų, viena vertus, dėl barjerų, kurie egzistuoja – sanitariniai apribojimai dėl mėsos ar sūrio įvežimo“, – per vertėją prancūziškai kalbėjo D. Ciolosas.

Komisaras teigė negalįs tiksliai pasakyti, kada Lietuva gali tikėtis sulaukti konkrečios prašytos paramos žemės ūkio gamintojams (46 mln. eurų. – ELTA), nes EK visų ES valstybių paprašė patikslintos nuostolių analizės.

„Jau vakar minėjau ministrei (Virginijai Baltraitienei. – ELTA) kad mes iš Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) ir kitų valstybių ŽŪM prašysime pateikti analizę, kurie sektoriai ir kokios kategorijos labiausiai nukentėjo ir tada atsižvelgdami į visų šalių pateiktas analizes bei turimus išteklius galėsime nuspręsti dėl kompensacijų, – aiškino pareigūnas. – EK nėra visagalė ji gali išnaudoti tik tam tikro dydžio biudžetą, kurį apsprendžia Bendrijos narės. Dėl biudžeto bus tariamasi visai netrukus, po kelių savaičių. Ir tuomet paaiškės dėl kompensavimo priemonių“.

Galimų ES kompensacijų dėl kiaulių maro sukeltų nuostolių D. Ciolosas taip pat nekomentavo, pareiškęs, kad tai yra Sveikatos reikalų komisaro Tonio Borgo kompetencija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.