Verslas

2014.09.12 13:35

Rusai sumažino dujų tiekimo į Europą apsukas

ELTA, DELFI.lt2014.09.12 13:35

Rusiškų dujų tiekimas į Austriją sumažintas 15 proc., apie tai ketvirtadienį pareiškė energetikos operatorės „E-Control“ dujų padalinio vadovas Bernhardas Painzas.

Rusiškų dujų tiekimas į Austriją sumažintas 15 proc., apie tai ketvirtadienį pareiškė energetikos operatorės „E-Control“ dujų padalinio vadovas Bernhardas Painzas.

Dujų sumažinimas, pasak B. Painzo, buvo užfiksuotas rugsėjo 11 d. „Vienas iš galimų paaiškinimų yra faktas, kad Rusija šiuo metu stengiasi pripildyti dujų saugyklas. Todėl mažiau dujų skiriama tranzitui ir eksportui į Europą“, – sakė jis.

Kaip skelbia „Die Presse“, Austrijos naftos dujų bendrovė OMV teigia buvusi iš anksto įspėta apie dujų tiekimo sumažinimą. OMV manymu, tokia situacija išliks artimiausiomis dienomis.

Trečiadienį apie rusiškų dujų tiekimo sumažinimą pranešė ir Lenkija. Naftos ir dujų bendrovė „PGNiG“ tvirtina nuo rugsėjo 10 dienos gaunanti rusiškų dujų 45 proc. mažiau.

Slovakijos dujų bendrovė „Slovensky Plynarensky Priemysel“ oficialiai patvirtino gaunanti 10 proc. mažiau dujų iš Rusijos, nei įprasta. Be to, per kelias pastarąsias dienas apie sumažėjusias gaunamo rusiško kuro apimtis pranešė ir Vengrija bei Vokietija.

Sumažėjo beveik perpus

Lenkijos naftos-dujų bendrovė „PGNiG“ tvirtina, kad rusiškų dujų tiekimas sumažėjo 45 proc., informuoja „RIA Novosti“, remdamasi „PGNiG“ atstovais. Paskelbta, kad dujų tiekimas sumažėjo ir Vokietijai.

Kiek anksčiau „PGNiG“ skelbė, kad rusiškų dujų tiekimas sumažėjo 24 proc. Vėliau Lenkijos įmonė-dujotiekių „Gaz-System SA“ tinklo operatorė pareiškė, kad dujų tiekimas buvo nutrauktas „dėl techninių priežasčių“.

Rusijos dujų bendrovė „Gazprom“ tvirtina nemažinusi dujų tiekimo Lenkijai. Bendrovės atstovas Sergejus Kuprijanovas tikino, kad dujų tiekimas visomis kryptimis vykdomas „atsižvelgiant į turimus šiuo metu išteklius, skirtus eksportui ir požeminėms dujų saugykloms, esančioms Rusijos federacijos teritorijoje“.

Į Lenkiją rusiškos dujos tiekiamos per Baltarusiją ir Ukrainą. Ji pati vykdė reversinį dujų tiekimą Ukrainai, o tai nuolat kėlė „Gazprom“ nepasitenkinimą.

Ukrainos įmonės „Ukrtransgaz“ generalinio direktoriaus Igorio Prokopivo nuomone, „Gazprom“ įvedė apribojimus, siekdama, kad būtų „nutrauktas reversinis dujų tiekimas Ukrainai“.

Rusija sumažino dujų tiekimą ir Vokietijai, apie tai paskelbė didžiausia šalies energetikos bendrovė E.ON, informuoja „Reuters“.

Bendrovės atstovas pabrėžė, kad dujų tiekimo sumažinimas neturės įtakos Vokietijos aprūpinimui energija, nes atsargų sukaupta pakankamai.

„Gazprom“ nuo rugsėjo pradžios mažina dujų tiekimą Vokietijai dujotiekiu „Jamal-Europa“. Rugsėjo 3–10 d. laikotarpiu dujų tiekimas buvo sumažintas nuo 82 iki 73 mln. kubinių metrų per parą. Tiekimas pagrindine tranzitine arterija, nutiesta per Ukrainą, lyginant su rugpjūčiu, taip pat sumažintas maždaug 30 proc. Dabar šia kryptimi per parą transportuojama apie 61–62 mln. kubinių metrų dujų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.