Verslas

2014.09.11 16:13

Seimas iš naujo svarstys Metro statybos įstatymą

BNS 2014.09.11 16:13

Įstatymą dėl metro statybos Vilniuje Seimas svarstys iš naujo. Tokį sprendimą parlamentarai priėmė, ketvirtadienį išklausę įstatymą vetavusios prezidentės Dalios Grybauskaitės motyvus.

Įstatymą dėl metro statybos Vilniuje Seimas svarstys iš naujo. Tokį sprendimą parlamentarai priėmė, ketvirtadienį išklausę įstatymą vetavusios prezidentės Dalios Grybauskaitės motyvus.

Prezidentės vyriausioji patarėja Rasa Svetikaitė teigė, kad dabar metro pastatyti galima ir be šio įstatymo, nes pakanka kitų teisės aktų.

Tačiau Seimas nutarė, kad įstatymą jis svarstys dar kartą – už tai balsavo 77 parlamentarai, o 15 Seimo narių siekė, kad įstatymas, kaip ir siūlė prezidentė, būtų laikomas nepriimtu. Toliau projektas bus svarstomas rugsėjo 18 dieną.

Prezidentės teigimu, Metropoliteno koncesijos įstatymas prieštarauja Koncesijų įstatymui, pagal kurį įgyvendinami viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektai – pasak jos, priėmus įstatymą, būtų formuojama ydinga praktika, kai atskiriems projektams būtų nustatomi neaiškūs partnerystės būdai.

Liepos viduryje Seimo priimtas įstatymas numatė, kad konkurso būdu išrinktas strateginis investuotojas į metro turėtų investuoti ne mažiau kaip 20 proc. visos projekto sumos. Seimas neleido į metro investuoti valstybės ar Europos Sąjungos fondų lėšas.

Premjeras Algirdas Butkevičius yra pareiškęs, kad kol kas metro Vilniuje yra tik idėja, nekalbama nei apie nacionalinio statuso šiam projektui suteikimą, nei apie jo įgyvendinimą, nei apie finansavimą.

Įstatymo projekto autoriai sako, kad Vilniuje nusprendus tiesti metro būtų atvertas kelias kelių milijardų litų vertės užsienio investicijoms. Metro sąjūdžio valdybos pirmininkas Juozas Zykus yra sakęs, kad 7 kilometrų ilgio metro statyba kainuotų apie 1 mlrd. litų. Pasak jo, metro galėtų būti pastatytas per 30 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.