Verslas

2014.09.11 13:51

Rusija sumažino dujų tiekimą Vokietijai

ELTA 2014.09.11 13:51

Rusija sumažino dujų tiekimą Vokietijai, apie tai paskelbė didžiausia šalies energetikos bendrovė E.ON, informuoja „Reuters“.

Rusija sumažino dujų tiekimą Vokietijai, apie tai paskelbė didžiausia šalies energetikos bendrovė E.ON, informuoja „Reuters“.

Bendrovės atstovas pabrėžė, kad dujų tiekimo sumažinimas neturės įtakos Vokietijos aprūpinimui energija, nes atsargų sukaupta pakankamai.

Rusija situacijos kol kas nekomentuoja.

„Gazprom“ nuo rugsėjo pradžios mažina dujų tiekimą Vokietijai dujotiekiu „Jamal–Europa“. Rugsėjo 3–10 d. laikotarpiu dujų tiekimas buvo sumažintas nuo 82 iki 73 mln. kubinių metrų per parą. Tiekimas pagrindine tranzitine arterija, nutiesta per Ukrainą, lyginant su rugpjūčiu, taip pat sumažintas maždaug 30 proc. Dabar šia kryptimi per parą transportuojama apie 61–62 mln. kubinių metrų dujų.

Trečiadienį apie rusiškų dujų tiekimo sumažinimą pranešė ir Lenkija. Tuomet ši šalis nutraukė reversinį dujų tiekimą Ukrainai. Kijevas apkaltino Maskvą dėl ketinimų nutraukti reversinį tiekimą.

Rusijos dujų bendrovė „Gazprom“ tvirtina nemažinusi dujų tiekimo Lenkijai. Bendrovės atstovas Sergejus Kuprijanovas tikino, kad dujų tiekimas visomis kryptimis vykdomas „atsižvelgiant į turimus šiuo metu išteklius, skirtus eksportui ir požeminėms dujų saugykloms, esančioms Rusijos federacijos teritorijoje“.

Į Lenkiją rusiškos dujos tiekiamos per Baltarusiją ir Ukrainą. Ji pati vykdė reversinį dujų tiekimą Ukrainai, o tai nuolat kėlė „Gazprom“ nepasitenkinimą.

Ukrainos įmonės „Ukrtransgaz“ generalinio direktoriaus Igorio Prokopivo nuomone, „Gazprom“ įvedė apribojimus, siekdama, kad būtų „nutrauktas reversinis dujų tiekimas Ukrainai“.