Naujienų srautas

Verslas2014.09.11 11:55

Mokesčių inspektoriai prigriebė Vilniaus oro uoste dirbančius taksi

ELTA 2014.09.11 11:55

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija patikrino taksi paslaugas tarptautinio Vilniaus oro uosto teritorijoje teikiančių asmenų veiklą ir nustatė, kad galimai neapskaitytų pajamų suma sudaro apie 200 tūkst. litų.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija patikrino taksi paslaugas tarptautinio Vilniaus oro uosto teritorijoje teikiančių asmenų veiklą ir nustatė, kad galimai neapskaitytų pajamų suma sudaro apie 200 tūkst. litų.

Mokesčių specialistai taksi veikla oro uosto teritorijoje pradėjo intensyviai domėtis šių metų pavasarį.

Bendradarbiaujant su Tarptautiniu Vilniaus oro uostu buvo nustatyti kiekvieno taksi vairuotojo išvažiavimai iš oro uosto. Taip pat gauta informacija apie taksi paslaugų tiekėjams išrašytas PVM sąskaitas-faktūras, taksi automobilių stovėjimo oro uosto įrengtoje taksi linijoje sutartis.

Tyrimo metu taip pat buvo įvertinti iš taksi keleivių gauti nusiskundimai dėl taksi vairuotojų daromų pažeidimų, dažniausiai dėl nežinia kokiu būdu nustatyto mokesčio už kelionę ir neišduodamo dokumento, patvirtinančio atlygio sumokėjimą.

Mokesčių inspektoriai patikrino 46 asmenis, vykdančius taksi veiklą.

Atlikę analizę mokesčių inspektoriai nustatė, kad ne visi išvažiavimai užfiksuojami taksometro kasos operacijų žurnale, ne visiems keleiviams išduodami kvitai, taksistai naudojantys taksometrus su spausdintuvais nespausdina dienos pamainos ir mėnesio suvestinių ataskaitų, nepildo taksometro kasos operacijų žurnalų.

Vairuotojai teikė įvairius inspektorių neįtikinusius paaiškinimus, kodėl išvažiavimai iš oro uosto teritorijos nėra fiksuoti taksometro kasos operacijų žurnale, pavyzdžiui, dažnas jų teisinosi, jog pasitikdavo iš užsienio atvykusius draugus. Dalis vairuotojų, nesivargindami sukurti išradingesnių paaiškinimų, tiesiog pripažino, kad neturėdavo noro pildyti privalomų dokumentų.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad ir toliau atidžiai stebės tiek oro uoste, tiek ir visame Vilniuje veikiančių taksi įmonių veiklą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi