Verslas

2014.09.10 19:15

„Gazprom“ neigia ribojęs Lenkijai dujų tiekimą

ELTA2014.09.10 19:15

Rusijos naftos gavybos bendrovė „Gazprom“ neigia Lenkijai ribojusi tiekiamų dujų apimtis – rodiklis, kaip ir anksčiau, siekia 23 mln. kub. metrų, praneša „RIA Novosti“.

Rusijos naftos gavybos bendrovė „Gazprom“ neigia Lenkijai ribojusi tiekiamų dujų apimtis – rodiklis, kaip ir anksčiau, siekia 23 mln. kub. metrų, praneša „RIA Novosti“.

„Informacinių agentūrų pranešimai apie mažintas tiekiamų „Gazprom“ dujų apimtis Lenkijos įmonei PGNiG nėra teisingi. Šiuo metu į šalį ir toliau tiekiamas toks pats kiekis kaip ir ankstesnėmis dienomis – 23 mln. kub. metrų per parą“, – žurnalistams teigia „Gazprom“ atstovas.

Atsakydamas, kodėl faktiniai kiekiai skiriasi nuo Lenkijos skelbiamos informacijos, pareigūnas pareiškė: „Dujų tiekimas visomis kryptimis vyksta naudojant turimus tuo metu išteklius, skirtus eksportuoti, ir į požemines saugyklas Rusijos Federacijos teritorijoje tiekiamą kurą“.

Kiek anksčiau trečiadienį Lenkijos dujų bendrovė PGNiG pareiškė, kad antradienį iš Rusijos gavo 24 proc. mažiau dujų nei užsakyta. Sumažėjo tiek per Baltarusiją, tiek ir per Ukrainos teritoriją tiekiamų dujų srautas.

Vėliau pastarosios įmonės „Ukrtransgaz“ generalinis direktorius Igoris Prokopivas pranešė, kad Lenkija nustojo tiekti Ukrainai dujas reversiniu būdu. Pareigūnas apkaltino Rusiją sumažinus Lenkijai dujų apimtis būtent dėl to, kad būtų sutrikdytas kuro tiekimas Ukrainai.

Dujos Lenkiją pasiekia per tranzitines šalis – Ukrainą ir Baltarusiją. Dabar tikrinama, ar dujų tiekimo sumažėjimas susijęs su techninėmis, ar su kitokiomis priežastimis, pareiškė PGNiG.

Lenkija kritiškai vertina Rusijos veiksmus Ukrainos konflikte. Rusija kaltinama remianti separatistus Rytų Ukrainoje, Maskva tai neigia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.