Verslas

2014.09.09 18:52

Byra paskutinės M. Laivio imperijos kolonos: bankrutuoja „Neoturas“

15min.lt2014.09.09 18:52

Valstybinis turizmo departamentas informuoja, kad 2014 metų rugpjūčio 21 d. gautas „Neoturas“ pranešimas dėl kelionių organizatoriaus nemokumo. 2014 m. rugsėjo 5 d. departamento direktoriaus įsakymu panaikintas „Neoturas“ kelionių organizatoriaus pažymėjimo galiojimas.

Valstybinis turizmo departamentas informuoja, kad 2014 metų rugpjūčio 21 d. gautas „Neoturas“ pranešimas dėl kelionių organizatoriaus nemokumo. 2014 m. rugsėjo 5 d. departamento direktoriaus įsakymu panaikintas „Neoturas“ kelionių organizatoriaus pažymėjimo galiojimas.

Gavęs duomenų, kad „Neoturas“ negrąžina turistams pinigų už nesuteiktas turizmo paslaugas, departamentas inicijuos turistų patirtų išlaidų kompensavimo procedūrą iš kelionių organizatoriaus turimo prievolių įvykdymo laidavimo draudimo, kreipdamasis į kelionių organizatorių apdraudusią draudimo kompaniją.

15min.lt anksčiau jau rašė, kad „Neoturas“ yra Martyno Laivio dabar jau sugriuvusios imperijos dalis. „Neoturui“ iki „Go Planet Travel“ žlugimo vadovavo M. Laivio žmona Daiva Laivienė. Jai priklausė pusė įmonės akcijų, likusią pusę lygiomis dalimis dalijosi bankrutavusios „Go Planet Travel“ vadovas Vidmantas Stonys ir Miglė Šilinytė, 24 metų mergina, apie kurią internetas informacijos šykšti. Dabar „Neoturas“ turi vienintelį akcininką ir vadovą – Gintarą Balčių. Bendrovės savininku jis užregistruotas liepos pabaigoje, 15min.lt pranešė Registrų centras.

Vz.lt rašė, kad, Registrų centro duomenimis, G. Balčius iki šiol yra buvęs kelių, daugiausia su turizmu susijusių uždarųjų akcinių bendrovių vieninteliu akcininku ir vadovu („Raikesta“, „MV Trading“, „Gitena“, „Capella nova“). Dauguma jų jau išregistruotos. Taip pat jis anksčiau vadovavo 2012 metais bankrutavusiai kelionių agentūrai „Interturas“ ir iki šiol yra įvardijamas bendrovių „Fif LT“ ir „Oktoforas“ vadovu.

„Neoturas“ veikla apdrausta „BTA Insurance Company SE“ filialo Lietuvoje laidavimo draudimu. Draudimo suma – 150 tūkst. Lt.

Skųstis leis mėnesį

Siekiant kuo operatyviau inicijuoti nuostolių kompensavimo procedūrą, prašymus VTD prašo pateikti iki 2014 m. spalio 8 d. Nustatytas terminas nėra galutinis ir, esant poreikiui, bus pratęstas, atsižvelgiant į nukentėjusių turistų skaičių.

VTD atkreipia dėmesį, kad vadovaujantis Kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo užtikrinimo draudimo taisyklėmis, inicijuojant minėtą procedūrą, draudžiamaisiais įvykiais pripažįstami tik tie atvejai, kuomet turistai su „Neoturas“ Draudimo galiojimo laikotarpiu sudarė turizmo paslaugų teikimo sutartį ir įsigijo organizuotą turistinę kelionę (turizmo paslaugų paketą).

Iš draudimo lėšų nebūtų kompensuojamos išlaidos, patirtos įsigijus tik vieną paslaugą, pvz., tik skrydžio lėktuvu bilietą arba tik apgyvendinimo viešbutyje paslaugą ir kt. Procedūra nebūtų taikoma ir kitų įmonės kreditorių (kelionių agentų, Lietuvoje ir užsienio valstybėse veikiančių partnerių, darbuotojų ir pan.) nuostolių kompensavimui. Visų šių kreditorių reikalavimai turės būti pateikti įmonės bankroto administratoriui. UAB „Neoturas“ nėra pateikęs departamentui informacijos dėl bankroto bylos iškėlimo.

Apie galimus kompensacijų mokėjimo terminus VTD galės informuoti tik surinkęs ir įvertinęs nukentėjusių turistų prašymus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.