Verslas

2014.09.09 18:45

Naujieji Kauno mikroautobusai sukėlė sunkumų rajono gyventojams

Jūratė Anilionytė, Tomas Kavaliauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.09.09 18:45

Antradienį visuomenei pristatyti naujieji žemagrindžiai „Mercedes Benz Sprinter“ mikroautobusai. Dešimt naujų transporto priemonių ateinantį pirmadienį išriedės į Kauno miesto gatves, kur aptarnaus 57-ąjį maršrutinių taksi maršrutą. Naujuosius mikroautobusus vairuos profesionalūs ir mandagūs vienodas uniformas vilkėsiantys vairuotojai, rašoma pranešime žiniasklaidai. Tuo metu LRT televizija praneša, kad pertvarka nepatenkinti Kauno rajono gyventojai.

Antradienį visuomenei pristatyti naujieji žemagrindžiai „Mercedes Benz Sprinter“ mikroautobusai. Dešimt naujų transporto priemonių ateinantį pirmadienį išriedės į Kauno miesto gatves, kur aptarnaus 57-ąjį maršrutinių taksi maršrutą. Naujuosius mikroautobusus vairuos profesionalūs ir mandagūs vienodas uniformas vilkėsiantys vairuotojai, rašoma pranešime žiniasklaidai. Tuo metu LRT televizija praneša, kad pertvarka nepatenkinti Kauno rajono gyventojai.

Kauno miesto savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusi bendrovė „Kautra“ įsipareigojo visas 70 naujųjų transporto priemonių palaipsniui pristatyti iki Naujųjų metų.

„Su naujosiomis transporto priemonėmis į viešojo transporto rinką ateina ir nauja kokybė. Bendrovė „Kautra“ įsipareigojo, jog iki gruodžio mėnesio Kauną pasieks likę daugiau nei 70 maršrutinių taksi, kurių patogumą galės įvertinti patys miestiečiai. Su naujaisiais mikroautobusais dirbs daugiau nei 150 vairuotojų, kurių atlyginimas sieks beveik 2,5 tūkst. Lt.“, – sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Yra nepatenkintų

Kauno savivaldybės vykdoma maršrutinių taksi pertvarka skaudžiai atsiliepė Kauno rajono gyventojams – šie skundžiasi brangesnėmis kelionėmis su persėdimais, o dalis rajono vežėjų abi savivaldybes padavė į teismą. Kai kurie, nelaukdami sprendimų, savo verslą nutraukia.

„Mes labai mėgome nuvažiuoti į Savanorių prospektą, į bazę, ypač antra ligoninė žmonėms buvo reikalinga, o dabar beveik visi mikriukai važiuoja į pilį – visi į vieną vietą. Turime persėsti, ir tai daug brangiau kainuoja“, – LRT televizijos žurnalistus tikina Mastaičių gyventoja Regina Reškevičienė.

Rajono savivaldybės valdininkai sako, jog trumpinti maršrutus taip, kad mikroautobusai nevažiuotų per miesto centrą, juos privertė Kauno savivaldybė. Šios valdininkai sako, tai Kauno rajono savivaldybės sprendimas. Kol valdininkai rodo vieni į kitus, gyventojai rašo skundus, rajono vežėjai atleidžia darbuotojus ir bylinėsis su abiem savivaldybėmis. 

„Neapsimoka, mažai keleivių, ir maršrutas neša nuostolius. Viskas, uždarysim maršrutus, neapsimoka dirbti“, – sako buvęs vežėjas Rymantas Sabaliauskas.

Kauno gatvėse maršrutinių taksi taip pat sumažėjo, tuo nepatenkinti kauniečiai skundžiasi pailgėjusiomis kelionėmis į darbą. 

„Yra pakankamai daug koreguotų autobusų maršrutų, ir padidintas autobusų kiekis, atsiradę netgi naujų autobusų maršrutų, ir tikrai daroma viskas, kad mieste keleiviai būtų aptarnaujami ir pervežti“, – į nusiskundimus reaguoja  Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo sk. vedėjas Paulius Keras.

Inovatyvi įranga

Kauno savivaldybė praneša, kad mikroautobusuose įdiegta šiuolaikiška įranga: elektroninės šiuolaikiškos švieslentės, keleivių skaičiavimo įranga, aukštos raiškos vaizdo kameros, kasos aparatai, kondicionieriai, automatinės pavarų dėžės ir kt. Planuojama, kad ateityje maršrutiniuose taksi bus įdiegtas miesto elektroninis bilietas.

„Naujosios žemagrindės transporto priemonės ypač patogios neįgaliesiems. Manau, kad kauniečiai bus tikrai patenkinti mikroautobusais, kurie keleivių pervežimo sistemą pakels į naują lygmenį“, – teigė Kauno miesto tarybos narė, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkė Edita Gudišauskienė.

„Paruošti 70 maršrutinių taksi per palyginti trumpą laikotarpį mums buvo didelis iššūkis. Iš dalies dėl šio užsakymo įsigijome naujas gamybines patalpas, padvigubinome darbuotojų skaičių. Tempas yra toks didelis, kad gamybą pradėjome dar iki galo neįrengtose patalpose. Teko gerokai pasistengti, tačiau pirmuosius dešimt perdarytų žemagrindžių „Mercedes-Benz Sprinter“ mikroautobusų jau pirmadienį važiuos miesto gatvėmis“, – sakė bendrovės „Altas“ atstovas Edmundas Lisovski.

Tilptų ir A. Sabonis

Naujųjų transporto priemonių salonas yra itin erdvus ir šviesus. Viduje – 16 patogių sėdimų ir 6 stovimos vietos. Salono aukštis siekia nuo 1,9 iki 2,3 m. Tiek transporto priemonių sėdynės, tiek ir kita apdaila pagaminta iš lengvai valomų ir nuo vandalų apsaugotų medžiagų.

„Tai naujos kartos mikroautobusai: šviesesni, ekologiškesni, erdvesni bei dar patogesni. Iki savaitės pabaigos 25 vairuotojų komanda bus apmokyta, kaip tinkamai valdyti ir prižiūrėti naujuosius mikroautobusus ir kaip tinkamai aptarnauti klientus“, – užsiminė UAB „Kautra“ vadovas Linas Skardžiukas.

Naujuosius mikroautobusus šį antradienį priėmusios komisijos pirmininkas Steponas Vaičikauskas pabrėžė, jog transporto priemonės yra tinkamos keleivių vežimui ir itin patogios.

„Mercedes-Benz Sprinter“ sumontuotos ir modernios šildymo bei kondicionavimo sistemos, dvigubi stiklo paketai.

„Taigi galima užtikrinti – keleiviams žiemą salone bus šilta, o vasarą – maloniai vėsu“, – teigė L. Skardžiukas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt