Verslas

2014.09.09 16:25

Kalėjimų departamentas su „City Service“ dėl Lukiškių kalėjimo nesiderės

BNS, LRT.lt 2014.09.09 16:25

Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos nesiderės su koncerno „Icor“ valdoma bendrove „City Service“ dėl Lukiškių kalėjimo iškeldinimo, teigia departamento vadovas. Pasak Artūro Norkevičiaus, derybos tęsiamos su kitomis dviem konkurso dalyvėmis – „Hanner“ konsorciumu ir „MG Valda“ įmone.

Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos nesiderės su koncerno „Icor“ valdoma bendrove „City Service“ dėl Lukiškių kalėjimo iškeldinimo, teigia departamento vadovas. Pasak Artūro Norkevičiaus, derybos tęsiamos su kitomis dviem konkurso dalyvėmis – „Hanner“ konsorciumu ir „MG Valda“ įmone.

„Tęsiamos derybos su dviem bendrovėmis, su kuriomis leidimą derėtis davė Viešųjų pirkimų tarnyba, – tai „Hanner“ ir „Pilies projektai“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė A. Norkevičius.

Jo teigimu, naują „City Service“ pasiūlymą departamentas gavo pirmadienį, dėl jo konkurso komisija sprendimą priims antradienį – A. Norkevičiaus žodžiais, pasiūlymas nebus svarstomas.

Departamento vadovas neatskleidė, kokius finansinius pasiūlymus pateikė konkurso dalyviai: „Negalėčiau komentuoti“

Anksčiau projektui buvo numatyta 103 mln. litų, tačiau visi 3 dalyviai pateikė kur kas brangesnius pasiūlymus.

Pasak jo, jei konkursas vyks sklandžiai pirmieji kaliniai iš Lukiškių kalėjimo į Pravieniškes turėtų būti perkelti 2016 metais.

„City Service“: valstybė gali prarasti 40 mln. litų

Reaguodama į Kalėjimų departamento sprendimą nepradėti derybų su AB „City Service“, pastaroji bendrovė išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad departamentas dar kartą parodė, jog Lukiškių tardymo izoliatoriaus viešojo konkurso procedūros yra neskaidrios ir neteisėtos.

„Jos vykdomos šiurkščiai pažeidžiant viešųjų pirkimų teisinį reglamentavimą. Manome, kad Kalėjimų departamentas ir toliau vykdo neaiškius politinius užsakymus, nes deryboms renkasi kompanijas, pasiūliusias ženkliai brangesnes iškeldinimo kainas. Dėl tokių veiksmų valstybė praras per 40 mln. litų. Todėl neatmetame galimybės savo teisėtus interesus toliau ginti teisminiu keliu“, – teigia „City Service“.

Pranešime taip pat rašoma, kad visos civilinės bylos šiuo metu dar tebevyksta. Trys bylos tebenagrinėjamos Vilniaus apygardos teisme, viena – Vilniaus apygardos administraciniame teisme: „Kol teismai netarė galutinio žodžio, negalime teigti, jog šiuo metu vykdomas Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkursas vyksta skaidriai ir nepažeidžiant įstatymų.“

Liepos pabaigoje departamentas paskelbė, kad neskelbiamų derybų būdu į konkursą kviečiamas bendrovių „Hanner“, „Dailista“ ir „Corpus A“ konsorciumas bei įmonės „MG Valda“ antrinė bendrovė „Pilies projektai“. Rugpjūčio pabaigoje įmonių atstovai BNS patvirtino, kad dalyvaus konkurse.

Trečiosios dalyvės – bendrovių „ City Service“ ir „Realco statyba“ konsorciumo – pasiūlymą konkurso komisija anksčiau įvertino iš naujo, o visi dalyviai turėjo patikslinti duomenis apie kvalifikaciją. Anot dokumentų, „ City Service“ nebuvo pateikusi įrodymų, kad turi kokybės vadybos sertifikatą ISO 9001 statybos darbams, todėl konsorciumo pasiūlymas buvo atmestas.

Pirmasis kalėjimo iškeldinimo konkursas buvo nutrauktas gegužės pabaigoje dėl, kaip oficialiai nurodoma viešojo pirkimo ataskaitoje, per didelių siūlomų kainų. „Hanner“ konsorciumas projektą įgyvendinti siūlė už 273,2 mln. litų, „Pilies projektai“ – už 289,4 mln. litų, o „ City Service“ konsorciumas – už 233,17 mln. litų.

Perkeliant kalėjimo kompleksą iš Vilniaus į Pravieniškes, privatus investuotojas per trejus metus turėtų rekonstruoti 4 nenaudojamus Pravieniškių kalėjimo pastatus, kuriuose būtų įrengtas kalėjimas su 320 vietų kaliniams, o vėliau 25 metus juos prižiūrėti. 2017-aisiais Lukiškių kompleksą planuota parduoti – tikėtasi, kad tai leis padengti dalį statybų Pravieniškėse išlaidų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.