Verslas

2014.09.08 18:17

Afrikinis kiaulių maras pasiekė Estiją

ELTA2014.09.08 18:17

Estijoje nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis. AKM virusas šioje šalyje pasireiškė pirmą kartą.

Estijoje nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis. AKM virusas šioje šalyje pasireiškė pirmą kartą.

Židinys patvirtintas Valgos rajone, Hummuli seniūnijoje, už 6 km nuo Latvijos sienos. Vykdant sustiprintą laukinės faunos AKM stebėseną, rastas nugaišęs šernas.

Mėginys diagnozei nustatyti buvo išsiųstas į Europos Sąjungos referentinę AKM laboratoriją Ispanijoje, kuri patvirtino, kad kritęs šernas buvo užsikrėtęs AKM virusu.

Estijos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių, kad sustabdytų ligos plitimą. Aplink protrūkio zoną sustiprinta šernų ir kiaulių ūkių stebėsena, Valgos rajone uždrausta prekyba kiaulėmis, sustiprinta intensyvi šių gyvulių stebėsena visoje šalyje, apie galimą AKM plitimą informuojama ir perspėjama visuomenė.

Estijos kompetentinga institucija apie nustatytą AKM informavo Europos Komisiją, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizaciją ir kaimyninių šalių veterinarijos tarnybas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena medžiotojams, kad, radus nugaišusį laukinį gyvūną, privaloma nedelsiant pranešti teritorinei VMVT. Rastas gyvūnas neturi būti judinamas, kol jo neapžiūrės veterinarijos specialistai ir nebus paimti mėginiai ištirti dėl užkrečiamųjų ligų. Medžiotojai ir kiaulių laikytojai, pastebėję padidėjusį gyvūnų gaišimą ar radus nugaišusį gyvūną, raginami imtis visų būtinų saugos priemonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt