Naujienų srautas

Verslas2014.09.06 12:51

Rusija grasina reaguosianti į naujas ES sankcijas

15min.lt 2014.09.06 12:51

Europos Sąjungos valstybių atstovai sutarė dėl griežtesnių sankcijų Rusijai už jos karinę agresiją Ukrainoje. Diplomatai teigia, kad jos bus paskelbtos pirmadienį, skelbia news.liga.net.

Europos Sąjungos valstybių atstovai sutarė dėl griežtesnių sankcijų Rusijai už jos karinę agresiją Ukrainoje. Diplomatai teigia, kad jos bus paskelbtos pirmadienį, skelbia news.liga.net.

Pasak šaltinių, ES išplės asmenų, kurioms bus taikomos sankcijos sąrašą. Jie negalės įvažiuoti į ES teritoriją, taip pat bus įšaldytos jų sąskaitos. ES taip pat sutarė, kad bus dar labiau ribojamas Rusijos įmonių finansavimas bei dvejopo naudojimo prekių eksportas.

Sankcijos gali būti sustabdytos, jeigu bus laikomasi paliaubų, teigė vienas diplomatas. Tokią poziciją penktadienį išdėstė ir JAV bei Didžiosios Britanijos vadovai.

JAV prezidentas Barackas Obama penktadienį Velse sakė, kad vienintelė priežastis, kodėl Rusija sutiko su paliaubomis – iki šiol jau įvestos sankcijos ir naujų grėsmė.

Rusija perspėja reaguosianti

Rusija šeštadienį perspėjo reaguosianti, jeigu ES paskelbs jai naujas ekonomines sankcijas.

„Kalbant apie naują ES sankcijų sąrašą – jeigu jos būtų priimtos, tokiu atveju, be abejo, bus reakcija iš mūsų pusės“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Maskva kritikavo Europos Sąjungą dėl planų sugriežtinti sankcijas, nors per derybas Minske buvo pasiektas susitarimas dėl paliaubų rytų Ukrainoje, kurių šeštadienį iš pažiūros buvo laikomasi.

Tačiau paskelbusi, kad naujos sankcijos įsigalios nuo pirmadienio, ES vadovybė „praktiškai siunčia tiesioginį palaikymo signalą „karo partijai“ Kijeve, kuri nėra patenkinta susitikimo Minske rezultatais“, – pridūrė Rusijos URM.

„Užuot karštligiškai ieškojusi, kaip pakenkti savo šalių ir Rusijos ekonomikoms, Europos Sąjunga verčiau imtųsi pagalbos Donbaso regiono ekonomikos atgaivinimui ir regiono gyvybingumo atkūrimui“, – sakoma ministerijos pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi