Naujienų srautas

Verslas2014.09.05 17:04

„Lufthansa“ pilotų penktadienį rengiamo streiko metu bus atšaukta per 200 skrydžių

ELTA 2014.09.05 17:04

„Lufthansa“ nurodo, kad penktadienį planuojamo šešių valandų trukmės pilotų streiko metu bus atšaukta apie 200 skrydžių, todėl tokie veiksmai paveiks maždaug 250 tūkst. keleivių. Apie tai praneša BBC.

„Lufthansa“ nurodo, kad penktadienį planuojamo šešių valandų trukmės pilotų streiko metu bus atšaukta apie 200 skrydžių, todėl tokie veiksmai paveiks maždaug 250 tūkst. keleivių. Apie tai praneša BBC.

Profesinė sąjunga „Vereinigung Cockpit“ (VC), atstovaujanti 5,4 tūkst. bendrovės darbuotojų, bei pati vežėja taip ir nesutarė dėl pilotų išėjimo į pensiją schemos.

Daugiausiai streikas trikdys artimojo nuotolio ir vidutinės trukmės reisus iš Frankfurto oro uosto, laikomo trečiu didžiausiu Europos oro uostu. Orlaivių įgulos nariai darbą nuo 15.00 val. Grinvičo laiku nutrauks šešioms valandoms. Streike dalyvaus „Boeing 737“, „Airbus A320“ ir „Embraer“ lėktuvų pilotai.

Praėjusią savaitę „Lufthansa“ pigių skrydžių bendrovė „Germanwings“, pilotams pranešus apie šešių valandą streiką, atšaukė 116 skrydžių, jo metu savo planus turėjo keisti apie 15 tūkst. keleivių.

Vienas iš pagrindinių pilotų reikalavimų, kad, kaip ir kituose „Lufthansa“ padaliniuose, bendrovė suteiktų galimybę pagal suderintą schemą į pensiją išeiti sulaukus 55 metų ir tebegauti atlyginimą tol, kol pasiekus įprastą pensinį amžių būtų pradėta mokėti valstybinė pensija. Pilotai taip pat prašo 10 proc. padidinti atlyginimą.

„Tęsime streiką tol, kol „Lufthansa“ atsisakys savo priešiško požiūrio personalo atžvilgiu“, – kalbėjo VC sąjungos atstovas Joergas Handwergas  naujienų agentūrai „Reuters“.

Nors manoma, kad penktadienio streikas tiek daug trikdžių kaip balandį vykusi akcija nesukels, tačiau jis sutampa su vasaros atostogų periodo pabaiga kai kuriose Vokietijos valstybėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi