Naujienų srautas

Verslas2014.09.05 13:57

Premjeras: tikimės, kad per šiuos metus jau turėsime kitas rinkas maisto produktams

ELTA 2014.09.05 13:57

Premjero Algirdo Butkevičiaus teigimu, šiuo metu vyksta labai intensyvi naujų rinkų šalies žemės ūkio ir maisto produkcijai paieška.

Premjero Algirdo Butkevičiaus teigimu, šiuo metu vyksta labai intensyvi naujų rinkų šalies žemės ūkio ir maisto produkcijai paieška.

„Matot, tokie pokyčiai, kurie norėtųsi, kad greitai vyktų – tas yra neįmanoma. Mes sakėm, kad per 2–3 mėnesius gal, nes tai yra naujų rinkų paieška, tam tikri pokalbiai su tam tikrų šalių vadovais vyksta, su ministerijų atstovais, tikrai mes jų viešai neskelbiam. Tam tikri poslinkiai jau yra įvykę. Bet tikimės, kad per šiuos metus mes jau turėsime kitas rinkas“, – sakė A. Butkevičius.

Premjero teigimu, Honkongas jau atidarė duris lietuviškiems produktams ir tai yra galimybė per šią šalį eiti į kitas rinkas, kitą savaitę numatytas susitikimas ir su Pietų Korėjos ambasadoriumi, stiprėja ryšiai su Japonija – spalį numatytas susitikimas su šios šalies ministru pirmininku Milane. Taip pat numatyta išvyka į Jungtines Amerikos Valstijas, kur vyks derinimo procedūros dėl geresnių sąlygų maisto produktų eksportui. Anot jo, Europos sąjungoje taip pat per trumpą laiką pasiekta tiek, kad kitos Europos Sąjungos šalys pritartų Lietuvos pozicijai.

„Dirbame labai įtemptai prie to, ko labai neplanavom ir nesitikėjome tokių iššūkių“, – reziumavo A. Butkevičius.

Paklaustas apie galimą paramą žemės ūkio produkcijos gamintojams, Vyriausybės vadovas akcentavo, jog pirmiausiai parama bus skiriama pieno ir mėsos augintojams.

„Yra numatyta parama, kuri yra suplanuota 2015 metais išmokėti – mes kelsime ją į šiuos metus, bet suprasdami ir pasižadėdami, kad 2015 metais šiuos asignavimus atstatysime kitų metų biudžeto plane. Kitą savaitę yra numatytas susitikimas su pieno ir mėsos gamintojais, kitas susitikimas – su mėsos ir pieno perdirbėjais. Manau, tarsimės ir apie tai, kada gausime tą paramą iš Europos Sąjungos ir ji pirmiausiai bus skiriama pieno ir mėsos augintojams“, – kalbėjo Premjeras.

Vyriausybės vadovas penktadienį sveikino sostinės Lukiškių aikštėje prasidėjusios šventės „Derlius 2014“ dalyvius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi