Verslas

2015.02.14 17:32

Valdantieji sutarė MMA didinti 35 litais nuo spalio

BNS2015.02.14 17:32

Valdančiųjų partijų lyderiai trečiadienį sutarė nuo spalio mėnesio didinti minimalią algą (MMA) 35 litais – iki 1035 litų, arba 300 eurų.

Valdančiųjų partijų lyderiai trečiadienį sutarė nuo spalio mėnesio didinti minimalią algą (MMA) 35 litais – iki 1035 litų, arba 300 eurų.
 
Apie tai po posėdžio Vyriausybėje pranešė premjeras Algirdas Butkevičius.
 
„Buvo išsakytos kai kurios mintys, kad nuo sausio 1 dienos būtų netikslinga didinti, nes galime susidurti su įvairiomis kitomis problemomis (nuo sausio Lietuvoje įvedamas euras – BNS). Tad šiandien sutarta ir priimtas kompromisinis sprendimas minimalią mėnesio algą didinti nuo šių metų spalio 1 dienos 35 litais“, – tvirtino Vyriausybės vadovas.
 
Anot jo, padidinti MMA iki 1035 litų šiemet reikės papildomai 5 mln. litų.
 
A. Butkevičius teigė, kad šiuos pinigus savivaldybės ir institucijos privalės rasti savo biudžetuose, nes neketinama peržiūrėti nacionalinio biudžeto.
 
„Mes manome, kad savivaldybės turi vidinių rezervų, taip pat ir kitos biudžetinės organizacijos, kurios turės padidinti asignavimus išmokant darbo užmokestį darbuotojams, kurių atlyginimas susisietas su minimalia mėnesio alga irgi suras“, – sakė premjeras.
 
Jo tvirtinimu, didinti MMA nuspręsta 35 litais, kad pavertus į eurus susidarytų apvali suma – 300 eurų.
 
A. Butkevičius sakė, kad esama planų kitąmet dar didinti minimalią algą: „Yra mūsų planuose ir kitąmet MMA dar kartą didinti. Bet šiandien dar negalime pasakyti, kokiu dydžiu.“
 
Pramonininkų konfederacijos prezidentas sako, kad MMA didinimas 35 litais įmonėms didelio poveikio neturės.
 
„Esame apklausę mūsų konfederacijos asociacijas. Beveik visos pasakė, kad tai nepadarys jokio poveikio įmonių finansams, išskyrus vieną asociaciją – viešbučių ir restoranų asociaciją, kuri jaus poveikį ir ypač regionuose. Didelėms pramonės įmonėms nebus poveikio. Kam gali turėti poveikį, tai smulkios verslo įmonėlės, kuriose dirba nedaug žmonių ir kurios laikosi ant minimalių kaštų. Bet didelio poveikio tikrai nematysime“, – tvirtina Pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.
 
Socialinės apsaugos ir darbo bei finansų ministrams pavesta įvertinti galimybę didinti pagal darbo sutartis dirbančių biudžetinio sektoriaus darbuotojų atlyginimus.
 
„Kad neatsirastų visiškas suplokštėjimas. Kad tų, kurie gauna minimalią algą ir yra žemos kvalifikacijos, atlyginimas netaptų panašus į darbuotojų, kurie dirba pagal darbo sutartis baigę aukštuosius mokslus, atlyginimais“, – aiškino premjeras.
MMA šiuo metu yra 1 tūkst. litų – pernai sausį ji padidinta 150 litų.
 
„Swedbank“ prognozuoja, kad MMA 2016 metų pabaigoje gali siekti 350 eurų (apie 1200 litų).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt