Verslas

2012.10.12 20:57

Sostinėje vyko renginys, skirtas skatinti jaunimo verslumą

Vilniuje verslininkai su jaunimu dalijosi patirtimi ir įžvalgomis, kaip pradėti ir plėtoti verslą. Tikimasi, kad verslumo renginyje išgirstI patarimai ir sėkmės pavyzdžiai užkrės jaunimą imtis verslo.

Vilniuje verslininkai su jaunimu dalijosi patirtimi ir įžvalgomis, kaip pradėti ir plėtoti verslą. Tikimasi, kad verslumo renginyje išgirstI patarimai ir sėkmės pavyzdžiai užkrės jaunimą imtis verslo.

18-metis Jokūbas Laukaitis sako, savo verslo nusprendęs imtis prieš trejus metus. Tada būdamas penkiolikmetis įkūrė bendrovę – ėmėsi elektroninės knygų parduotuvės ir knygų leidybos. Po metų šis verslą sėkmingai pardavė. Dabar jaunuolis užsiima kitais informacinių technologijų verslais ir jau turi verslo sėkmės filosofiją.   

„Nors skambėtų ironiškai, tačiau tie žmonės, kurie siekia tik pinigų, tai dažniausiai jų ir neuždirba, nes jie nepadeda kitiems žmonėms ir niekas nenori pirkti ir naudoti jų produkto. Tai mane ir paskatino – aš noriu padėti kitiems, bet tikrai ne vien pinigų siekdamas, nors jų užtenka“, – aiškino šeforeceptai.lt įkūrėjas Jokūbas Laukaitis.

Saulius Dailidė sako su broliu kompiuterinėmis programomis susidomėję dar būdami paaugliai. Jų sukurta vaizdų redagavimo programa įkelta į „Apple“ internetinę parduotuvę uždirbo milijoną dolerių.   

„Smagiausia dalis yra tai, kad „Pixelmator“ nuo pat pirmos dienos iki šiandien (dar vakar žiūrėjau) yra viena iš geriausiai įvertintų programų pasaulyje. Jai skirtos keturios su puse iš penkių galimų žvaigždučių. Mes dėl šio dalyko labai labai džiaugiamės. Visas mūsų verslas yra žaidimas. Patys pinigai tikrai nėra tikslas, bet pinigai reikalingi tam, kad galėtum toliau daryti tai, kas patinka“, –  kalbėjo „Pixelmator“ programos kūrėjas saulius Dailidė.

Renginyje moksleivius bei studentus imtis verslo ragino ir premjeras.

„Niekad nesu bandęs pradėti verslo, nesu ir dirbęs kokiame nors versle, tad mano patarimai gali būti kaip žmogaus, visiškai nepatyrusio versle. Vis dėlto, svarbiausias dalykas yra nebijoti. Kurdami savo verslą neišsigąskite, nebijokite pirmo, antro pralaimėjimo“, – skatino jaunimą Premjeras Andrius Kubilius.

Renginio organizatorių teigimu, esant šiandieninėms technologijoms verslą pradėti galima nuo 12-os ar 15-os metų. Be to, imtis verslo – niekada nevėlu.

„Kiekvienas esame savo gyvenimo šeimininkas ir tikrai negalima tikėtis, kad valdžia išspręs visas tavo problemas. Tu turi turėti savo tikslus, stengtis užsispyrusiai jų siekti. Manau, kad sėkmė ateina pas tuos, kurie ja tiki“, – kalbėjo VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas.

Kaip praneša LRT Televizijos laida „Panorama“, vienas didžiausių verslo renginių jaunimui tęsis ir šeštadienį. Bus atliekamos praktinės užduotys, vertinamos naujos verslo idėjos, kuriami verslo planai.