Verslas

2012.10.12 20:59

Konfliktas dėl šalia Kalvarijos kiaules auginančios danų įmonės veiklos tęsiasi

Rūta Lankininkaitė, LRT Televizijos laida „Panorama“2012.10.12 20:59

Nors du teismai yra pripažinę, kad danų įmonės UAB „Saerimner“, auginančios kiaules Jusevičių kaime šalia Kalvarijos, veikla yra neteisėta, ši aplinkosaugininkų prašo atnaujinti taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą.

Nors du teismai yra pripažinę, kad danų įmonės UAB „Saerimner“, auginančios kiaules Jusevičių kaime šalia Kalvarijos, veikla yra neteisėta, ši aplinkosaugininkų prašo atnaujinti taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą.

Kaip praneša LRT Televizijos laida „Panorama“, iš konfliktų su vietos bendruomenėmis ir Kalvarijos savivaldybe bei teismų maratono neišbrendanti uždara akcinė bendrovė „Saerimner“, auginanti Jusevičiuose kiaules, siekia toliau tęsti savo veiklą. Marijampolės apylinkės ir Kauno apygardos teismai jos veiklą pripažinę neteisėta. Laukiama ir Aukščiausiojo teismo sprendimo. Vietos bendruomenės, laimusios teismus prieš verslininkus, tikisi, kad pastarasis jiems bus palankus.

Galimybę per metus užauginti iki 100 tūkstančių kiaulių bendrovei suteikia prieš šešerius metus aplinkosaugininkų išduotas taršos leidimas. Jį atnaujinti ir siekia kiaulių augintojai. Aplinkosaugininkai žada nagrinėti prašymą, bet ar išduoti atnaujintą taršos leidimą jie sako spręsiantys po Aukčiausiojo teismo sprendimo.

„Lauksime sprendimo, nes leidimo išdavimui yra nustatytas 3 mėnesių terminas. Tikimės per tą laiką sulaukti Aukščiausiojo teismo sprendimo“, – kalbėjo Marijampolės aplinkos apsaugos departamento juristas Erinijus Kaluškevičius.

Atnaujintas taršos leidimas kiaulių augintojams reikalingas, jeigu Auščiausiasis teismas patvirtintų žemesnių instancijų sprendimus nutraukti bendrovės veiklą Jusevičiuose ir panaikintų dabar galiojantį leidimą. Dėl to itin piktinasi vietos bendruomenės ir Kalvarijos valdžia.  

„Jeigu Marijampolės aplinkos apsaugos departamentas nagrinės tą paraišką, ten irgi bus didelė kova. Mums reikės į tai įsiterpti. Be abejo, mes rašysime raštus, skundus, organizuosime protesto akcijas. Panaudosime visas civilizuotas priemones“, – tikino „Santakos“ bendruomenės pirmininkė Raimonda Sutkaitienė.

„Yra nemažai savivaldybių, kurios atstovauja kiaulininkus. Mes stengiamės atstovauti žmones. Jeigu žmonės patiria diskomfortą, mes stojame į jų pusę“, – sakė Kalvarijos meras Valdas Aleknavičius.

„Saerimner“ vadovas tikisi, kad atnaujintas taršos leidimas bus išduotas, nesvarbu, koks bus Aukščiausiojo teismo sprendimas.

„Veiklą reglamentuoja TIPK‘o (Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės) leidimas. Tokio dalyko, kaip veiklos nutraukimas negali būti. Jeigu yra TIPK‘o leidimas, mes veikiame“, – įsitikinęs UAB „Saerimner“ generalinis direktorius Saulius Leonavičius.

Anksčiau bendrovė, Lietuvai žadėjusi tarptautinėse institucijose investicinį ginčą, dabar dėl veiklos planuoja susitarti gražiuoju.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt