Verslas

2015.09.08 13:45

Ukrainoje mažėja turistų srautai

Nesibaigiant mūšiams Rytų Ukrainoje, šaliai grimztant į krizę, turistai iš užsienio vis rečiau užsuka į Karpatų kurortus.

Nesibaigiant mūšiams Rytų Ukrainoje, šaliai grimztant į krizę, turistai iš užsienio vis rečiau užsuka į Karpatų kurortus.

Nors turistų Karpatų kurortuose mažėja, bet didžiausiame vietos kalnų gyventojų guculų turguje Jeremčios kurorte jų dar netrūksta. Vietiniai džiaugiasi galėdami bent šiek tiek prisidurti pajamų.

„Parduodu medų, nes turiu bityną. Vaikai ir anūkai kalnuose renka baravykus, jų šiemet Karpatuose daug, o aš juos parduodu“, – pasakoja turgaus pardavėjas Franko Sabčukas.

„Šį regioną pasirinkome dėl gryno oro, gero maisto ir malonių žmonių. Apsistojame nuolatinėje vietoje. Palyginti su visa Ukraina, čia pigiau nei, pavyzdžiui, prie jūros Kryme ar Odesoje“, – tvirtina ukrainietis iš Odesos Vadimas Stepancovas.

Nuo gegužės Jeremčios kurorte apsilankė vos apie 50 tūkst. turistų, kai pernai tuo pačiu metu beveik 200 tūkst.

Šiek tiek daugiau turistų šią vasarą aplankė žinomiausią Bukovelio kalnų slidinėjimo kurortą, kuriame pernai apsilankė daugiau nei 1 mln. turistų – tarp jų apie 100 tūkst. užsieniečių.

Užsienio šalių ambasados Ukrainoje nerekomenduoja savo piliečiams vykti į Ukrainą, o turizmo agentūros kelionių į šią šalį nepardavinėja nuo sausio.

Skaičiuojama, kad šiame regione turistų iš užsienio sumažėjo beveik perpus. Dabar į šį regioną traukia tik ukrainiečiai, rumunai ir lenkai. Pasak vietinių, turistus iš užsienio atbaido aukštos kainos ir prasti keliai.

„Pernai užsieniečių buvo daugiau, dabar turistai bijo atvykti pas mus dėl nestabilios padėties šalyje ir dėl prastos infrastruktūros. Bet po Krymo okupacijos mūsų kurortai sulaukia daugiau turistų iš atokesnių Ukrainos vietų. Žiemą tikimės atvykstančių slidinėti turistų iš užsienio“, – teigia Jeremčios turizmo informacijos centro direktorius Liubomiras Marusinas.

Žiemą Bukovelio kurorte, vadinamame Ukrainos žiemos sostine, nuo kalnų leidžiasi ne tik slidininkai mėgėjai – čia treniruojasi užsienio šalių žiemos sporto rinktinės.

Bukovelio kurortą juosia penkių kalnų masyvai. Čia yra įrengta 16 keltuvų. Slidinėjimo trasų yra 36. Jų ilgis – 53 kilometrai. Dviratininkams įrengtas 14 kilometrų takas.

„Čia galima pajusti tikrą ukrainiečių dvasią. Supranti, kad turi nesutryptą tėvynę. Man svarbu, kad Ukrainoje įsivyrautų ramybė ir mes liktume nepriklausoma šalis“, – sakė kalbinta ukrainietė.

„Bukovelis – ne tik žiemos sporto centras. Kurortas tampa ir kultūros centru. Čia vyksta unikalus Jankos Kupalos liaudies meno festivalis. Ukrainiečiai į kurortą atvyksta per Velykas, maudosi kalnų upėje. Kasmet vyksta skulptorių ir kalvių plenerai“, – pasakoja Bukovelio kurorto atstovė spaudai Aleksandra Mečeva.

Bukovelio kurortas, Rusijai okupavus Krymą, nuo gegužės priima Krymo Arteke numačiusius poilsiauti Ukrainos vaikus.