Verslas

2014.08.29 20:13

ES vyriausybės nori naujų sankcijų Rusijai

ELTA2014.08.29 20:13

Europos Sąjunga (ES) nori griežtinti sankcijas Rusijai. Tai paaiškėjo Milane vykusiame 28 Bendrijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikime. Jo dalyviai skirtingai griežtai kritikavo Maskvą dėl rusų reguliariųjų dalinių operacijos Ukrainos Rytuose.

Europos Sąjunga (ES) nori griežtinti sankcijas Rusijai. Tai paaiškėjo Milane vykusiame 28 Bendrijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikime. Jo dalyviai skirtingai griežtai kritikavo Maskvą dėl rusų reguliariųjų dalinių operacijos Ukrainos Rytuose.

Dalis ministrų kalbėjo apie „invaziją“, kiti vengė šio žodžio. Padėtį Ukrainoje ir galimas naujas sankcijas aptars šeštadienį į viršūnių susitikimą Briuselyje susirinksiantys ES šalių lyderiai.

ES liepos pabaigoje, be kita ko, apribojo Rusijos bankų kelią į ES finansų rinkas, uždraudė eksportuoti kai kurias aukštųjų technologijų prekes bei specialią įrangą naftai išgauti.

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Paetas susitikime penktadienį reikalavo „sankcijų, kurios tikrai skaudėtų“. Jo kolega iš Danijos Martinas Lidegaardas sutiko, kad „būtinos naujos sankcijos ir iniciatyvos“.

Vokietijos diplomatijos vadovas Frankas-Walteris Steinmeieris paragino Rusiją Ukrainos konflikte „žaisti atviromis kortomis“. „Pavojinga padėtis“ Rytų Ukrainoje esą pasiekė „naują dimensiją“. Būtinas dialogas tarp Ukrainos ir Rusijos.

„Aš nenoriu kalbėti apie karą, – sakė Liuksemburgo užsienio reikalų ministras Jeanas Asselbornas. – Tačiau yra ženklų, kad čia mes turime reikalą su agresija, tai įrodyta – rusų kariai Ukrainos teritorijoje“. Ministras reikalavo sankcijų, kad „Rusija atsitrauktų“. Anot jo, būtina diskutuoti „visas galimybes“. „Aš žinau, kad taip konfliktas nebus išspręstas. Tačiau galbūt reikia dar aiškiau pabrėžti, kokiame neteisingame kelyje yra Rusija“, – kalbėjo J. Asselbornas.

„Tai yra antroji Rusijos invazija į Ukrainą per metus, – žodžių į vatą nevyniojo Švedijos diplomatijos vadovas Carl Bildtas. – Mes matome, kad reguliarūs Rusijos daliniai akivaizdžiai Ukrainos teritorijoje kovoja su ukrainiečių kariuomene. Turime įvardyti daiktus vardais“.

Lietuvos ministras Linas Linkevičius taip pat akcentavo, kad Ukraina susidūrė „su invazija, su agresija“. “

Rumunijos užsienio reikalų ministras Titus Corlateanas kalbėjo apie „dramatišką padėtį“ Ukrainoje. Tai esą reiškia, kad ES ir NATO privalo „užimti griežtą poziciją Rusijos atžvilgiu. Priešingu atveju „mes vėl girdėsime iš Rusijos tik malonius žodžius, tačiau nematysime karinės paramos separatistams galo“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt