Verslas

2014.08.29 16:26

Lietuva nori tapti stebėtoja byloje dėl Astravo AE

BNS 2014.08.29 16:26

Lietuva dėl Astravo atominės elektrinės kreipėsi į Orhuso konvencijos atitikties komitetą dėl galimybės tapti stebėtoja byloje.

Lietuva dėl Astravo atominės elektrinės kreipėsi į Orhuso konvencijos atitikties komitetą dėl galimybės tapti stebėtoja byloje.

Aplinkos ministerija skelbia, kad paprašė komiteto leisti tapti stebėtoja byloje, kurioje tiriama, ar Baltarusijos nacionalinės teisės nuostatos ir taikoma praktika atitinka šios konvencijos nuostatas įgyvendinant Astravo atominės elektrinės projektą.

Pasak ministerijos, tikimasi, kad Lietuvos atstovų dalyvavimas atitikties procedūroje padės operatyviau surinkti išsamią ir objektyvią informaciją apie projekto įgyvendinamą.

Orhuso konvencija priimta Jungtinių Tautų konvencija dėl teisės gauti informaciją, visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais įpareigoja kiekvieną valstybę užtikrinti teisę gauti informaciją, teisę visuomenei dalyvauti priimant sprendimus bei teisę kreiptis į teismus aplinkos klausimais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.