Verslas

2014.08.28 22:01

EK padės Rusijos rinką praradusiems sūrių gamintojams

BNS 2014.08.28 22:01

Europos Komisija (EK) rems sviesto, nugriebto pieno miltelių ir tam tikrų sūrių sandėliavimą, siekdama sušvelninti Rusijos taikomų importo apribojimų poveikį.

Europos Komisija (EK) rems sviesto, nugriebto pieno miltelių ir tam tikrų sūrių sandėliavimą, siekdama sušvelninti Rusijos taikomų importo apribojimų poveikį.

EK pranešė, kad sviesto ir nugriebto pieno miltelių intervencinis supirkimas bus pratęstas iki šių metų pabaigos.

„Kainos Europos pieno produktų rinkoje rodo, kad Rusijos draudimas jau veikia šį sektorių. Kai kurios valstybės narės praranda eksporto pajamas ir turi ieškoti naujų rinkų. Europos pieno produktų sektoriui reikia laiko ir pagalbos prisitaikant, todėl pranešu apie tikslingą rinkos paramą, skirtą pieno milteliams, sviestui ir eksportuojamiems sūriams. Prireikus bus imamasi kitų priemonių. Europos Komisija taikys skubias rinkos paramos priemones pieno sektoriui“, – sakė už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingas Europos Komisijos narys Dacianas Ciolosas.

Jis ketina artimiausiomis dienomis valstybėms narėms ir Europos Parlamentui pristatyti pirmą išsamią Rusijos draudimų trumpalaikio ir vidutinės trukmės poveikio svarbiausiems Europos žemės ūkio ir maisto produktų sektoriams analizę ir galimų politikos priemonių apžvalgą.

„Mano žinia Europos Sąjungos gamintojams aiški: atsiradus materialiai rinkos destabilizacijos grėsmei, ir toliau taikysime bendrosios žemės ūkio politikos priemones, kad stabilizuotume rinką“, – teigė EK narys.

EK skirs sviesto ir nugriebto pieno miltelių privataus sandėliavimo paramą, kad padengtų šių produktų sandėliavimo 3–7mėnesius išlaidas. Teisės akto projektas bus pateiktas komitetui balsuoti kitą savaitę.

Atsižvelgdama į tam tikrų sūrių užimamą ES eksporto į Rusiją dalį (eksporto vertė 2013metais buvo beveik 1mlrd. eurų, arba 3,45 mlrd. litų), Europos Komisija nori taikyti paramą ir sūriams.

Sūrio privataus sandėliavimo taisyklės ir intervencinio laikotarpio pratęsimas bus nustatyti deleguotajame akte, kurį EK pateiks artimiausiu metu, taikydama skubias rinkos paramos priemones.

EK padeda padengti laikino sandėliavimo ne mažiau kaip 90 dienų, bet ne daugiau nei 210dienų išlaidas. Sandėliuojami produktai išlieka veiklos vykdytojų nuosavybe, ir savininkai turi pasirūpinti tų produktų pardavimu, kai baigiasi jų sandėliavimas.

Pernai ES pieno produktų eksporto į Rusiją vertė buvo 2,3mlrd. eurų (7,9 mlrd. litų). Vien sūrį į Rusiją eksportavo 25 valstybės narės, pagrindinės sūrio eksportuotojos buvo Nyderlandai, Lietuva, Suomija, Lenkija, Danija, Vokietija, Italija, Prancūzija ir Latvija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.