Verslas

2015.09.08 13:45

L. Lubienei – „Achemos“ akcininkų ieškinys

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, Tomas Bagdonas, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Pagrindinei koncerno „Achemos grupė“ akcininkei Lydai Lubienei – nemalonios naujienos. Smulkieji koncerno akcininkai susivienijo ir kreipėsi į teismą su ieškiniu.

Pagrindinei koncerno „Achemos grupė“ akcininkei Lydai Lubienei – nemalonios naujienos. Smulkieji koncerno akcininkai susivienijo ir kreipėsi į teismą su ieškiniu.

Kaip DELFI patvirtino Vilniaus apygardos teismo atstovė spaudai Vaida Kibirkštytė, 13 ieškovų kreipėsi su ieškiniu dėl akcininkų sutarties nutraukimo pripažinimo neteisėtu ir nuostolių priteisimo.

Pasak jos, teismas ieškinį gavo birželio 30 d., tačiau šalių prašymu ieškinio turinys yra neviešas, byla bus nagrinėjama už uždarų durų.

DELFI žiniomis, į teismą kreipėsi trylika akcininkų, tarp kurių yra ne tik senieji „Achemos“ darbuotojai, tokie kaip Jonas Sirvydis ir Arūnas Laurinaitis, bet ir mirusio pagrindinio koncerno akcininko Bronislavo Lubio dukra Jūratė Žadeikienė bei anūkas Adomas Žadeika.

J. Sirvydis DELFI patvirtino patį faktą, tačiau detales komentuoti atsisakė.

Apie kokią ieškinio sumą kalbama, taip pat neviešinama, bet, DELFI žiniomis, ji gali siekti šimtus milijonų litų.

Įdomu tai, kad po kelių dienų po ieškinio pateikimo, L. Lubienė, kuri su dukra valdo daugiau nei 52 proc. koncerno akcijų, paskyrė Romualdą Žadeika, B. Lubio žentą ir ieškovės J. Žadeikienės vyrą, bendrovės „Achema“ valdybos pirmininku.

Gegužę jis buvo paskirtas „Achemos grupės“ generaliniu direktoriumi, poste pakeitęs Valdemarą Vareiką. Koncerno pranešimuose akcentuojama, kad permainos vyksta pagrindinės akcininkės iniciatyva.

„Achema“ priklauso koncernui „Achemos grupė“, vienijančiam daugiau kaip 50 Lietuvoje ir užsienyje veikiančių bendrovių, kurių veikla apima gamybos, krovos ir logistikos, energetikos, prekybos, apgyvendinimo ir sveikatinimo bei kitas sritis.