Verslas

2014.08.27 10:01

Klaipėdos jūrų uostas perimtų ir tranzitinius grūdus

BNS2014.08.27 10:01

Klaipėdos jūrų uostas galėtų priimti tranzitinius grūdus, tačiau pripažįsta, kad jų pritraukti nėra paprasta, rašo „Verslo žinios“.

Klaipėdos jūrų uostas galėtų priimti tranzitinius grūdus, tačiau pripažįsta, kad jų pritraukti nėra paprasta, rašo „Verslo žinios“.

„Anksčiau Klaipėdos uoste yra krauti tranzitiniai grūdai iš Kazachstano, bet tai buvo išskirtinis atvejis, nes ten buvo itin geras derlius. O šiaip Rusijos rytiniame regione didžioji dalis užauginamų grūdų ir suvartojama ten. Jei kiek ir eksportuojama, tai tik per Juodosios jūros uostus“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ekonomikos ir finansų direktorius Martynas Armonaitis.

Pasak jo, grūdų krovos apimtis uoste tiesiogiai priklauso nuo šalyje užauginamo grūdų kiekio. Per metus Lietuvos ūkininkai užaugina apie 4 mln. tonų grūdų, apie 2 mln. tonų suvartojama vidaus rinkoje, dar apie 2 mln. tonų eksportuojama. Didžioji dalis per Klaipėdos uostą, dalis – per Liepojos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt