Verslas

2012.10.12 16:10

Palanga kraupsta: į oro uostą braunasi Klaipėda

Antradienį pro Palangos oro uostą važiuojantys palangiškiai iš nuostabos net išsižiojo: ant keleivių terminalo iš toli švietė baigiama montuoti nauja iškaba: oro uostas Klaipėda–Palanga.

Antradienį pro Palangos oro uostą važiuojantys palangiškiai iš nuostabos net išsižiojo: ant keleivių terminalo iš toli švietė baigiama montuoti nauja iškaba: oro uostas Klaipėda–Palanga.

Oro uosto naujojo pavadinimo Klaipėda–Palanga pristatymas buvo numatytas vakar.

Tačiau Susisiekimo ministerijos planams pasipriešino Palangos savivaldybė.

Atsisakė vykti į iškilmes

Sprendimas pakeisti Palangos oro uosto pavadinimą kurorto merui Šarūnui Vaitkui buvo visiškai netikėtas.

Apie tai jis pirmą kartą išgirdo pirmadienį, kai paskambinusi oro uosto direktorė Jolanta Jucevičiūtė pakvietė merą į trečiadienį numatytą renginį.

Š.Vaitkus atsisakė dalyvauti iškilmėse, nes sprendimo pakeisti Palangos savivaldybės teritorijoje esančios įmonės pavadinimą nėra svarsčiusi miesto taryba.

Miesto vadovas skubiai sukvietė savivaldybės tarybos narius. Jie skubotam oro uosto pavadinimo keitimui nepritarė.

Kurorto politikai net įtarė, kad numatytą naujo pavadinimo pristatymo datą lėmė šį sekmadienį vyksiantys rinkimai į Seimą ir noras įtikti Klaipėdos rinkėjams.

Iškilmėse dalyvauti turėjęs susisiekimo ministras Eligijus Masiulis į Seimą kandidatuoja vienoje Klaipėdos vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Už naują iškabą gresia bauda

Sulaukus Palangos valdžios pasipriešinimo, naujo oro uosto pavadinimo pristatymas atidėtas spalio 18 dienai.

Bet, Š.Vaitkaus nuomone, ir po savaitės niekas nepasikeis.

„Iš pradžių miesto taryba turėtų sulaukti tokio siūlymo ir jį apsvarstyti. Galbūt pavadinimas Palanga–Klaipėda kurortui būtų ir priimtinas, tačiau tik ne Klaipėda–Palanga.

Nebent ministerija sutiktų su savotiškais mainais: oro uostą pavadinti Klaipėda–Palanga, kartu keičiant ir valstybinio jūrų uosto pavadinimą į Palangos–Klaipėdos uostą. Baltijos jūra, prie kurios yra abu miestai, juk ta pati“, – juokavo Palangos vadovas.

Meras atkreipė dėmesį, kad Palangos teritorijoje naują iškabą oro uostas pakabino savavališkai, neprašęs savivaldybės leidimo, ir už tai gali sulaukti baudos.

Reikėtų keisti įstatymus

„Visiškai neaišku, kokiu pagrindu atsiranda naujas pavadinimas. Prieš keičiant bet kurios valstybinės įmonės pavadinimą turi būti pakeisti ir visi teisės aktai, kuriuose ši įmonė yra minima.

Juo labiau kalbant apie Tarptautinį Palangos oro uostą, kuris minimas valstybės strateginių įmonių veiklą reglamentuojančiame įstatyme“, – tvirtino Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.

Palangos oro uosto direktorė J. Jucevičiūtė vengė pasakyti, kas nurodė pakeisti iškabą: „Visi sprendimai priimami ministerijoje, jos reikėtų ir klausti. Nurodymą gavau įmonės reglamento nustatyta tvarka“.

Naujas tik prekės ženklas?

Susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas apie pokyčius oro uoste kalbėjo kitaip: „Nauja iškaba atsirado oro uosto administracijos sprendimu, pasitarus su įmonės valdyba. Noriu atkreipti dėmesį, kad keičiamas ne oficialus oro uosto pavadinimas. Jis išlieka toks pat – Palangos oro uostas. Keičiasi tik įmonės prekės ženklas, kuriam nereikia įstatymų pakeitimų, savivaldybės pritarimo ir net ministro įsakymo“.

Anot jo, naujasis prekės ženklas „Klaipėdos–Palangos oro uostas“ pritrauks daugiau keleivių.

Esą dažna situacija, kai, pavyzdžiui, iš Kopenhagos į Klaipėdą patekti norintis verslininkas skrenda į Vilnių, o po to į pajūrį važiuoja automobiliu, nes nežino, kad Palangos oro uostas yra šalia uostamiesčio.

„Pernelyg paskubėjusi ministerija dabar bando išsisukti iš padėties. Kvietime į trečiadienį planuotą renginį aiškiai rašoma, kad bus pristatomas naujas oro uosto pavadinimas“, – viceministrui atšovė Palangos meras Š. Vaitkus.