Verslas

2014.08.26 14:09

V. Antonovą pasivijo milijonais kvepianti istorija

DELFI.lt2014.08.26 14:09

Bankrutavusio banko „Latvijas Krajbanka“ administratoriai Londone iškėlė bylą buvusiam jo savininkui Vladimirui Antonovui dėl paskolos vienam Rusijos parlamento nariui.

Bankrutavusio banko „Latvijas Krajbanka“ administratoriai Londone iškėlė bylą buvusiam jo savininkui Vladimirui Antonovui dėl paskolos vienam Rusijos parlamento nariui.

„Latvijas Krajbanka“ 2008 metų birželį suteikė 10 mln. JAV dolerių (26 mln. Lt) paskolą tuometiniam liberaldemokratų parlamentarui Denisui Davitiašviliui, skelbia naujienų tarnyba „Bloomberg“. Tai prieštaravo banko interesams ir galėjo būti įgyvendinta tik per D. Davitiašvilio ryšius su V. Antonovu, teigiama byloje, kuri buvo iškelta Londono Aukštajame teisingumo teisme šių metų birželį, bet paviešinta tik praėjusią savaitę.

Paskola buvo negrąžinta, o saugumo priemonės pasirodė esančios bevertės, teigiama ieškinyje.

2011 metais bankrutavęs Lietuvos bankas „Snoras“, kuriam priklausė „Latvijas Krajbanka“, sukrėtė abi Baltijos valstybes, priversdamas išmokėti apie 2,1 mlrd. dolerių draudimo išmokų už prarastus indėlius ir paskatindamas Latvijos gyventojus masiškai atsiimti iš bankų savo santaupas.

V. Antonovui jau yra pateikti baudžiamieji ir civiliniai kaltinimai, be to, Lietuva ir bankas „Snoras“ reikalauja jo ekstradicijos. Naujausia byla yra pirmoji nuo „Latvijas Krajbanka“ Londone ir buvo iškelta po baudžiamųjų kaltinimų, pateiktų viename Latvijos teisme sausio mėnesį.

„Su V. Antonovo įtaka bankas paskubino ir suteikė šią paskolą. Tai jis padarė tokiais būdais, kurie būtų neįmanomi be V. Antonovo įtakos“, - teigiama byloje.

V. Antonovas rugpjūčio 22 dieną telefonu sakė, kad dar nepaskirtas advokatas, atstovausiantis jam „Krajbanka“ byloje, ir atsisakė ką nors daugiau komentuoti. Praėjusį mėnesį jo ekstradicijos procesas buvo atidėtas iki gruodžio. Pats V. Antonovas ginčija visus kaltinimus ir neigia padaręs kažką nederamo.

www.DELFI.lt