Naujienų srautas

Verslas2012.10.11 12:10

„Greenpeace“ protestuoja, A. Kubilius abejoja jų finansavimo šaltiniais

Artėjant referendumui dėl atominės elektrinės, Lietuvoje pasaulinės aplinkosaugos organizacijos „Greenpeace“ atstovai surengė protesto akciją. Atominės energetikos priešininkai kvietė visuomenę pasisakyti prieš dėl branduolinę energetiką.

Artėjant referendumui dėl atominės elektrinės, Lietuvoje pasaulinės aplinkosaugos organizacijos „Greenpeace“ atstovai surengė protesto akciją. Atominės energetikos priešininkai kvietė visuomenę pasisakyti prieš dėl branduolinę energetiką.

Pasaulyje įvairiomis aplinkosaugos akcijomis  žinomos organizacijos „Greenpeace“ aktyvistai atkreipia Lietuvos gyventojų dėmesį į atominės energetikos pavojų. „Greenpeace“ savanoriai ant Baltojo tilto Vilniuje pakabino didžiulį plakatą

Užrašas įspėja, kad atominė elektrinė pavojinga, kviečia jai pasakyti „Ne“ ir daugiau naudoti alternatyvius išteklius.

„Nėra tokio dalyko kaip saugi atominė energetika. Nelaimės kartojasi visame pasaulyje – Černobylis, Fukušima, kiti atvejai. Japonija keičia savo energetikos politikos kryptį, Vokietija, Belgija, Šveicarija, kitos šalys siekia naudoti atsinaujinančius energetinius išteklius. Ir Lietuva turėtų pasirinkti saugesnę ateitį. „Greenpeace“ taip pat aktyviai pasisako ir prieš atominių elektrinių statybą Baltarusijoje bei Kaliningrade“, – sakė „Greenpeace“ atstovė Andrea Zlatanska.

Pasak nevyriausybinių aplinkosaugos organizacijų, praėjusio amžiaus  dešimtajame dešimtmetyje statytas reaktorius, kurį siūlo Japonijos konsorciumas „Hitachi“, kelia rūpestį tarptautinei bendruomenei dėl saugumo.

„Toks sudėtingas įrenginys rodo, kad neįmanoma išvengti avarijų ir dėl žmonių klaidų, ir dėl įrangos. O „Greenpeace“ akcija Lietuvoje  – pirmoji“, – teigė Aplinkosaugos koalicijos pirmininkas Kęstutis Navickas.

Tuo metu Premjeras Andrius Kubilius, kalbėdamas apie „Greenpeace“ surengtą protesto akciją, kurios metu žmonės buvo raginami referendume balsuoti prieš naujos atominės elektrinės statybas, priminė, kad „Greenpeace“ ir seniau prieštaravo Lietuvai svarbaus Būtingės terminalo statybai, ir sakė, kad organizacija turi „tam tikrą nuokrypį“ savo idėjose ir finansavime.

„Noriu pastebėti, kad „Greenpeace“ organizacija ne vieną kartą yra istorijoje ir analitikų, ir spaudos pažymėta kaip turinti tam tikrą nuokrypį savo idėjose, ideologijose ir finansavimo šaltiniuose“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė Premjeras.

Žurnalistams pasiteiravus, kokie tie nuokrypiai, Premjeras atsakė: „Panagrinėkite spaudą“.

A. Kubilius teigė, kad „Greenpeace“ istorijoje panašių protestų gausu.

„Greenpeace" organizacija ne kartą yra pasižymėjusi pasisakydama prieš stambius, svarbius, tarp jų ir Lietuvos energetinius projektus. Ji protestavo prieš Būtingės terminalo statybą, nors iš tiesų strateginis tikslas turėti tokį terminalą yra visiškai pasiteisinęs“, – priminė istoriją Premjeras.

„Lietuva buvo teisi statydama tuo metu net ir „Greenpeace“ prieštaraujant, nes turime vieną vamzdį, kuris veda tik į Rusiją, ir tam vamzdžiui, kaip žinote, sustojus terminalas yra visiškai pateisinamas“, – pabrėžė Vyriausybės vadovas.

Pati „Greenpeace“ teigia, kad nepriima vyriausybių, verslo korporacijų ar politinių partijų paramos – pasikliaujama 2,8 mln. visame pasaulyje esančių rėmėjų ir labdaros organizacijų parama.

Šį sekmadienį kartu su Seimo rinkimais vyks konsultacinis referendumas dėl naujos atominės elektrinės. Referendumas bus laikomas įvykusiu, jei jame dalyvaus daugiau kaip pusė rinkėjų, nors į patariamojo referendumo rezultatus atsižvelgi nėra privaloma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi