Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:36

Miškininkams laikas pagalvoti apie technikos atnaujinimą

Miškininkai sako, kad miško technika ilgainiui gali pakeisti darbo jėgą. Esą Lietuvoje jos tiek daug ir įvairios, kad kai kurias rūšis pardavėjai priversti parduoti pigiau. Vis dėlto, populiariausia  technika – biokurui gaminti. 

Miškininkai sako, kad miško technika ilgainiui gali pakeisti darbo jėgą. Esą Lietuvoje jos tiek daug ir įvairios, kad kai kurias rūšis pardavėjai priversti parduoti pigiau. Vis dėlto, populiariausia  technika – biokurui gaminti.

Didysis miškasodis jau baigtas. Dėl paukščių perėjimo sustabdyti miško ruošos darbai, todėl miškininkams pats laikas pagalvoti apie technikos atnaujinimą. Jos, anot urėdų, reikia ne tik daug, bet patvarios, galinčios dirbti itin sunkiomis sąlygomis.

„Paskutinis mūsų pirkinys miško traukimo traktorius, jis per metus išdirbo 5500 motovalandų, tai parodo tos technikos naudojimo galimybes“, – sakė Ukmergės miškų urėdas Vigantas Kraujalis.

Urėdai sako ieškantys tokios technikos, kuri be gedimų tarnautų iki ketverių metų. Kainos svyruoja nuo 20 tūkst. iki 1,5 mln. litų, be to įvairios technikos rinkoje daugėja.

„Jeigu prisiminsime, kas buvo Lietuvoje prieš 15–20 metų, technikos yra žymiai daugiau. Be to, dėl pardavėjų, dalyvaujančių konkursuose, tarpusavio konkurencijos globaliu mastu galime teigti, kad ji pinga. Vis dėlto tik pastaraisiais metais jaučiamas šioks toks brangimas, tačiau nedidelis, gal 10–15 proc.“, – pastebėjo Kaišiadorių miškų urėdas Stasys Trusauskas.

Pardavėjai sako, kad šiuo metu perkamiausios miškakirtės, miškavežiai, miško priežiūros technika. Esą miško darbuose ji gali pavaduoti  žmogų, tačiau iškyla ir kitų problemų.

„Kai miško sodinimui skiriama europinė parama, trūksta netgi ne technikos, bet sodmenų. Jų poreikis labai išaugo, o taip staigiai jų nepadarysi. Medis auga ne valandomis, o metais“, – vieną iš pagrindinių problemų išskyrė miško technikos pardavėjas Viktoras Rimkevičius.

Stambią techniką biokurui gaminti perka ne tik miškininkai, bet ir kuro perdirbėjai. Mažesnes mašinas – ūkininkai. Pavyzdžiui, biokurui pasigaminti, nuosavam miškui ar grioviams valyti. Šios technikos kainos – nuo 8 tūkst. iki 60 tūkst.litų.

„Lyginant su praeitais metais, mes jos pardavėme tris kartus daugiau. Ji ypač populi anksti pavasarį, kai dar žemės ūkio darbai dar neprasidėję, ir rudenį, prieš kūrenimo sezoną“, – miško technikos pardavimo tendencijas pateikė miško technikos pardavėjas Večislavas Lomeika.

Stambios biokuro gamybos technikos pardavėjai taip pat tikisi šiemet jos parduoti trečdaliu daugiau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi