Verslas

2014.08.25 12:03

Per mėnesį pabrango importiniai konservai, atpigo pieno gaminiai

ELTA 2014.08.25 12:03

Per mėnesį, lyginant birželio ir gegužės mėnesius, iš importuotų prekių šiek tiek pabrango gyvūninės kilmės produktai ir konservuoti vaisiai ir daržovės, o atpigo pieno gaminiai. Iš eksportuotų prekių pabrango vaisių ir daržovių konservai, o atpigo trikotažo gaminiai.

Per mėnesį, lyginant birželio ir gegužės mėnesius, iš importuotų prekių šiek tiek pabrango gyvūninės kilmės produktai ir konservuoti vaisiai ir daržovės, o atpigo pieno gaminiai. Iš eksportuotų prekių pabrango vaisių ir daržovių konservai, o atpigo trikotažo gaminiai.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per mėnesį iš importuotų prekių daugiausia pabrango gyvi gyvūnai ir gyvūninės kilmės produktai – 5,8 procento, perdirbti ir konservuoti vaisiai, uogos ir daržovės – 4, ir žemės ūkio vienmečiai augalai – 3,9 procento, o atpigo žemės ūkio daugiamečiai augalai – 3,5 procento, kiti, niekur kitur nepriskirti, kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai – 3,4, ir pieno gaminiai – 3 procentais.

Per mėnesį iš eksportuotų prekių labiausiai padidėjo variklinių transporto priemonių – 18,9 procento, perdirbtų ir konservuotų vaisių, uogų ir daržovių – 7,3, ir niekur kitur nepriskirtos transporto įrangos – 6,6 procento, – kainos, o sumažėjo megztinių (trikotažinių) arba nertinių drabužių – 9 procentais, plataus vartojimo elektroninės įrangos – 8,1, kompiuterių ir išorinės įrangos – 6,3 procento, – kainos.

2014 metų birželio mėnesį, palyginti su geguže, eksportuotų prekių kainos padidėjo 0,3 procento, o importuotų prekių – 0,5 procento.

Bendrajam eksportuotų prekių kainų pokyčiui didžiausią įtaką padarė 12,2 procento padidėjusios variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių, 2,1 procento – rafinuotų naftos produktų kainos ir 2,9 procento sumažėjusios chemikalų ir chemijos pramonės gaminių, 3 procentais – žemės ūkio produktų, 3,8 procento – kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių, 2,6 procento – drabužių kainos.

Bendrajam importuotų prekių kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo 2,2 procento padidėjusios žalios naftos, 7,6 – elektros, 0,5 procento – maisto produktų kainos ir 0,5 procento sumažėjusios niekur kitur nepriskirtų mašinų ir įrangos, 7,3 – žuvų ir kitų žuvininkystės produktų, 2,7 – kitų kasybos ir karjerų eksploatavimo produktų, 0,9 procento – pagrindinių vaistų pramonės gaminių ir vaistų preparatų kainos.

Per metus, lyginant 2014 ir 2013 metų birželio mėnesių kainas, eksportuotų prekių kainos sumažėjo 2 procentais, importuotų – 1,7 procento.

Iš eksportuotų prekių ypač atpigo plataus vartojimo elektroninė įranga – 22,5 procento, žemės ūkio vienmečiai augalai – 18,8, ir žemės ūkio daugiamečiai augalai – 17,6 procento, o pabrango variklinės transporto priemonės – 18,7 procento, obliuotoji pjautinė mediena – 13,5 ir tabako gaminiai – 12,9 procento.

Iš importuotų prekių daugiausia atpigo kiti, niekur kitur nepriskirti, kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai – 19,9 procento, pagrindiniai vaistų pramonės gaminiai – 13,3 bei žuvys ir kiti žuvininkystės produktai – 10,9 procento, o pabrango metalo formavimo įranga ir staklės – 9,9 procento, elektra – 8,2 bei baterijos ir akumuliatoriai – 7,1 procento.