Verslas

2015.02.12 21:36

Klaipėdoje – Vakarų Lietuvos verslo pasiekimų paroda

Marija Gabrienė, LRT Televizijos laida „Panorama“2015.02.12 21:36

Išsiskirianti vieninteliu šalies jūrų uostu bei jame veikiančiomis įmonėmis,Vakarų Lietuva didžiuojasi ir kitais verslo bei pramonės pasiekimais.Visą tai – pirmą kartą Klaipėdoje atidarytoje tarptautinėje Vakarų Lietuvos verslo pasiekimų parodoje.

Išsiskirianti vieninteliu šalies jūrų uostu bei jame veikiančiomis įmonėmis,Vakarų Lietuva didžiuojasi ir kitais verslo bei pramonės pasiekimais.Visą tai – pirmą kartą Klaipėdoje atidarytoje tarptautinėje Vakarų Lietuvos verslo pasiekimų parodoje.

Savo veiklą, gaminius ir paslaugas čia pristato daugiau kaip šimtas verslo ir mokslo įmonių, tarp jų – transporto, gamybos, maisto pramonės, turizmo, amatų.

Pasak susisiekimo ministro, Vakarų Lietuvos įmonės išsiskiria laisva dvasia ir inovatyviais sprendimais.

„Iš tikrųjų Lietuvos regionas įdeda didelį indelį į bendrą Lietuvos ekonomiką ir, remiantis oficialiais duomenimis, čia bedarbystės procentas yra mažesnis už Lietuvos vidurkį. Manau, kad tai yra vienas iš flagmanų, traukiančių visą šalies ūkį į priekį“, – kalbėjo susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Be uosto ir jame dirbančių kompanijų, kurios garsina Lietuvą pasaulyje, Vakarų regione stipriai išvystytos paslaugos, susijusios su poilsiu ir turizmu. Užsienio rinkas užkariavo baldų, maisto ir kitų produktų gamintojai.

„70–80 proc. yra eksportuojama ir 25–15 proc. paliekama čia vietiniam regionui.O rinkų paieška – nuolatinis verslininkų klausimas. Kitaip tariant, jei jie rado Kiniją, po Kinijos būtinai turi surasti  Naująją Zelandiją. Jei surado Lenkiją, reikia pabandyti surasti ir Vokietiją“, – dėstė Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benediktas Petrauskas.

Pasiekimais džiaugiasi ir kai kurie smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai, daugiausia konkuruojantys vidaus rinkoje. Pavyzdžiui, akmens apdirbimo įmonę turintis Kretingos rajono verslininkas sako, kad didelių sunkumų nejautė ir per krizę.

„Klientai pradeda vertinti akmenį. Buityje akmuo tampa populiarus visur – gaminant stalviršius, palanges, laiptus bei kita. Juk ši medžiaga pasižymi ilgaamžiškumu“, – kalbėjo UAB „Sibrusta“ atstovas Antanas Stonkus.

Vakarų Lietuvos verslo pasiekimų parodoje – ir Latvijos bei Rusijos bendrovių stendai, o pažinčių užmegzti nori įmonės iš dar daugiau šalių.

„Atstovų turime iš 10 valstybių turime atstovų ir tai tikriausiai bus visų laikų rekordas“, – spėjo Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovas Viktoras Krolis.

Vakarų Lietuvos įmonės sako, kad joms, kaip ir visoms kitoms šalyje, sunku konkuruoti su nesąžiningais, mokesčių nemokančiais verslininkai. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.